Gündem
03 Ara 2022 09:25 Son Güncelleme: 03 Ara 2022 09:30

Cumhuriyet ve Atatürk'ü hedef alan isim El Kaide'ci çıktı! Bakanlığın terör listesinde aranıyor!

Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet dönemini hedef alan ‘Musa Hoca’nın İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfasında terör örgütü El Kaide üyesi olarak arandığı ortaya çıktı.

Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet dönemini hedef alan Musa Ebu Cafer'in İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfasında terör örgütü El Kaide üyesi olarak arandığı ortaya çıktı.

Kendisini “Musa Hoca” olarak tanıtan kişinin, 14 Kasım 2018 tarihinde ulu önder Atatürk’ü sevenleri kâfir ilan ettiği açıklaması geçtiğimiz günlerde gündem olmuştu. “Musa Hoca” şu skandal ifadeleri kullanmıştı; “Bunlar İslamı köken yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbe vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar. Hilafeti kaldırmışlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi. İşte bunlar asıl düşmanlardır. O münafıklar cehennemin en alt tabakasında olacaklardır.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hedef alan Musa Ebu Cafer'in kim olduğu ortaya çıktı. Musa Ebu Cafer'in İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfada Terörden Arananlar Listesi’nde 2 milyon TL ödülle arandığı ve “yeşil kategori” de El Kaide terör örgütü üyesi olarak yer aldığı görüldü. Musa Ebu Cafer, listede “Musa Olğaç” ismiyle yer alıyor.

Davet Minber” isimli web sitesi ve sosyal medya hesaplarında laiklik ve Cumhuriyet karşıtı yayınlar yapması yapan Musa Ebu Cafer'in yayınlarına Türkiye’de erişim konusunda resmi bir engellemenin olmaması ise dikkati çekti.

Musa Hoca”nın birlikte yayın yaptığı Samet Dagül de Terörden Arananlar Listesi’nde. Dagül, “yeşil kategori” de ve El Kaide terör örgütü üyesi olarak yer alıyor.