Politika
01 Ara 2021 22:02 Son Güncelleme: 02 Ara 2021 00:31

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kritik görüşme! İlk açıklama geldi

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir buçuk saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir buçuk saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

“ZORLAMASINLAR” ÇIKIŞININ ARDINDAN GELEN GÖRÜŞME

 Arınç geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, “Ona karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum. Beni fazla zorlamasınlar. Çünkü içtihatlar zaman zaman değişebilir” ifadelerini kullanmıştı.

  Arınç’ın çok konuşulan bu sözlerinin ardından Erdoğan ile görüşme yapması dikkat çekti.

DAVET ERDOĞAN'DAN GELDİ

2002-2007 yılları arasında AK Parti iktidarının ilk Meclis Başkanı olan, 2009-2015 arası da Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan, ardından aktif siyasetten çekilen Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim" demişti. Bu çıkışı sonrası Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından davet edilmesi dikkat çekti.

 "DOSTANE BİR GÖRÜŞMEYDİ"

Görüşmenin ardından BBC Türkçe'ye bilgi veren Arınç, Erdoğan'ın kendisini davet ettiğini, davet üzerine akşam saatlerinde bir araya geldiklerini ve 1,5 saate yakın görüştüklerini söyledi. Saat 21.00'e doğru Erdoğan'ın yanından ayrıldığını belirten Arınç, "Çok olumlu, dostane bir görüşmeydi" dedi.