Gündem
16 Haz 2021 07:41 Son Güncelleme: 16 Haz 2021 07:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındaki ismin kim olduğu ortaya çıktı! Merak konusu olmuştu…

NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden bir isim dikkatleri üzerine topladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve gelmesinin ardından ilk yüz yüze toplantısını Brüksel'de gerçekleştirdi.

Türkiye ile ABD arasında şekillenecek yeni dönemin konuşulduğu önemli toplantıda Erdoğan'ın yanında tanıdık bir isim vardı.

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası İlişkiler Uzmanı kadrosunda yer alan Merve Kavakçı’nın kızı Fatma Gülham Abusahanab, Biden ile yapılan görüşmede Erdoğan'ın yanında tercüman olarak yer aldı.

MERVE KAVAKÇI VE ALİ AHMAD ABUSHANAB'IN KIZI

NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden Fatma Gülham Abusahanab, Merve Kavakçı ve Ali Ahmad Abushanab'ın kızı.

Merve Kavakçı'nın, 1988 yılında Ürdün asıllı Amerikalı Ali Ahmet Abushanab ile yaptığı evlilik 5 yıl sürmüş ve 17 Haziran 1993'de sona ermişti.

FATİMA ABUSHANAB KİMDİR?

Setav.org’da yer alan bilgilere göre; Fatima Abushanab lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında George Mason Üniversitesinde tamamladı. Ardından Georgetown Üniversitesinde Liberal Studies programında Müslüman-Hristiyan İlişkileri bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Washington D.C.’de sürdürdüğü eğitimin yanı sıra farklı yerlerde araştırma asistanlığı görevi aldı.

Bunlardan bazıları Becketfund Organization for Religious Liberty, Woodrow Wilson International Center for Scholars ve United States Congress.