Gündem
16 Tem 2021 08:20 Son Güncelleme: 16 Tem 2021 08:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gece yarısı yeni atama! Berat Albayrak’ın izleri siliniyor

Erdoğan, dünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan kararıyla, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı’na Mehmet Hamdi Yıldırım’ı atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan kararıyla, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı’na Mehmet Hamdi Yıldırım’ı atadı. Böylece Şakir Ercan Gül, Nureddin Nebati ve Cengiz Yavilioğlundan sonra, Yıldırım dördüncü bakan yardımcısı oldu.

Lütfi Elvan’ın göreve gelmesinin ardından Berat Albayrak’ın üç bakan yardımcısından ikisi geçen ocak ayında görevden alınmıştı.

Osman Dinçbaş ile Bülent Aksu’nun yerine eski AK Parti milletvekili Yavilioğlu ile eski TMSF Başkanı Gül atanmıştı. Yavilioğlu Naci Ağbal döneminde de bakan yardımcısıydı. 2018’de Albayrak bakanlığa geldiğinde ayrılmıştı. Albayrak’ın yardımcısı olan eski AK Parti milletvekili Nebati ise, Elvan’ın bakanlığında da görevini korudu.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre yeni HMB Bakan Yardımcısı Yıldırım, Elvan’a yakın bir isim. Elvan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı olan Yıldırım, bir süre TCDD Genel Müdürlüğü görevini de yürütmüştü.

Öte yandan bir başka kararla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na Fatma Öncü atandı. Öncü, son AK Parti kongresinde Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine yeniden seçilmişti.