Gündem
08 Haz 2021 07:41 Son Güncelleme: 08 Haz 2021 08:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BioNTech sorusuna yanıt: ‘Ben oldum, tavsiye ederim’

Abdulkadir Selvi, Hürriyet’teki köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BioNTech aşısı olduğunu söylediğini ve tavsiyede bulunduğunu yazdı. Ancak bir detay dikkatlerden kaçmadı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, geçtiğimiz günlerde 3 doz Koronavirüs aşısı yaptırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti MKYK toplantısındaki açıklamasını köşesine taşıdı.

Selvi’nin aktardığına göre Erdoğan, Covid-19 için BioNTech aşısı olduğunu da söyledi ve “Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” dedi.

Selvi’nin bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Koronavirüsle mücadelede vatandaşlarımızın aşı olması için büyük bir çaba gösteriliyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralının yanı sıra bir yandan da kısıtlamalarla sonuç alınmaya çalışılıyor. Ama maskeleri çıkarıp bu salgından kurtulmak için aşıya umut bağlanmış durumda.

Vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışanlara inat Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda öncülük yapıyor. İlk aşıyı Erdoğan vurdurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aşıların temini ve hızlı bir aşılama takvimi için seferberlik ilan etmiş gibi çalışıyor. Ama aşı karşıtları da milletin kafasını karıştırmak için çaba göstermekten geri durmuyorlar. AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir endişe var mı?’ diye soruluyor. Erdoğan çok net bir cevap veriyor: ‘Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim’ diyor.”

TÜRKİYE’DE UYGULANMAYA BAŞLAMAMIŞTI

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde TRT 1 Ve TRT Haber'in ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, "Üç doz aşı oldum. Bir de antikor yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Erdoğan'ın aşı yaptırdığı Ocak ayında, henüz BioNTech aşısı Türkiye'de uygulanmaya başlamamıştı.