Gündem
26 Ara 2021 00:46 Son Güncelleme: 26 Ara 2021 00:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan işine son verilen Asiye'nin babası için harekete geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziantep'teki pitbull saldırısına ilişkin paylaşımda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavisinin en ideal şekilde yapılacağını, süreci hassasiyetle takip edeceklerini belirtti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Gaziantep'teki pitbull saldırısına ilişkin, şunları kaydetti:

 Gaziantep'te bir köpeğin saldırısı sonucu ağır şekilde yaralanan Asiye kızımızı dün gece ambulans uçakla, alanında hem ülkemizde hem de dünyada parmakla gösterilen doktorlarımızın olduğu Antalya Üniversitesine naklettik. İnşallah tedavisini en ideal şekilde yapacağız. Asiye yavrumuzun bu menfur hadise sonrası işten çıkarılan babasını da çok daha iyi bir yerde çalışmak üzere sevk ediyoruz. Süreci hassasiyetle takip edeceğiz

 Sahipsiz hayvanların sokaklardan alınarak temiz ve güvenli ortamlara taşınmasını önemli bir hizmet olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Tüm belediyelerimize hem vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak hem bu canları koruyacak adımları süratle atmaları çağrısında bulunuyorum" ifadesini kullandı.

 İŞİNDEN KOVULMUŞTU

Gaziantep'te pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayarak ağır şekilde yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in babası Hüseyin Ateş, kızına saldıran köpeklerin patronuna ait olduğu için işinden kovulduğunu ve kapıcı olduğu için de çalıştığı sitedeki evden de atıldığını söylemişti.  Baba Ateş, "Kaldığımız ev site yöneticisine ait olduğu için evden de taşınacağım" demişti.

 "BEYAZ TÜRKLER SAHİP ÇIKIN KÖPEKLERİNİZE"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda da  2 pitbull köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Asiye üzerinden köpek sahiplerine seslenerek, "Belediyeleri sahipsiz hayvanları sokaktan alacak adımları atmaya çağırıyorum. İşte Asiye yavrumuzun başına gelen. Beyaz Türkler, hayvanlarınıza sahip çıkın" demişti.