Gündem
24 Şub 2020 09:12 Son Güncelleme: 24 Şub 2020 09:39

Cumhurbaşkanı başdanışmanı, Ali Koç’u istifaya çağırdı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, Fenerbahçe'nin Galatasaray'a 3-1 yenildiği maç sonrası, Ali Koç yönetimini istifaya çağırdı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, Galatasaray’ın 21 yıl sonra Kadıköy’de gelen galibiyetinin ardından Twitter’dan bir mesaj paylaştı.

Uçum, tepki göstererek “Fenerbahçe sizin bu seviyesizliğinize layık değil” dedi.

Galatasaray için, “Kazanan takıma bir şey demem, öyle ya da böyle kazandı” ifadesini kullanan Uçum, “Lafım bizimkilere” diyerek sert tepki gösterdi.

Uçum şunları yazdı:

“Lafım bizimkilere; çekilin bence, onurlu bir çıkış yapın, Fenerbahçe sizin bu seviyesizliğinize layık değil. Ne yani Fenerbahçe size muhtaç mı sandınız, bu büyük camiaya her türlü dibi yaşattınız, yük olmayı bırakın.”

Derbinin ardından bir paylaşım da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan geldi. Bulut, "Hayatımda profesyonel futbola inanmadım, takım tutmadım... BU AKŞAM YAŞANANLAR, futbolu oynatamayan bir başkanın sonuydu... Bu gece, haftalardır taraftarını Devlet’e karşı kışkırtan bu şahsın tribünden kendi taraftarlarının üstüne atlaması ile bitti! ÇOK ÜZÜCÜ!!" ifadelerini paylaştı.

Bulut ikinci paylaşımında ise "Bütün traftarlara, hangi takımı tutarlarsa tutsunlar bir çağrım var; CAMİALARIMIZI HİÇ KİMSENİN SİYASİ HIRSLARINA, HİÇ BİR AİLENİN DEVLET İLE DÜELLO YAPMASINA ALET ETMEYELİM!! HİÇ KİMSE, HİÇ BİR ZÜMRE, HİÇ BİR AİLE, BU ÜLKENİN SAF VE TEMİZ VATANDAŞLARINI KENDİNE ALET EDEMEZ!" diye yazdı.

İşte o paylaşımlar: