Medya
15 Eki 2021 08:47 Son Güncelleme: 15 Eki 2021 08:55

Cumhur İttifakı ile ilgili çarpıcı değerlendirme! ‘Veda zamanı yaklaşıyor...’

AK Parti Eski Milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Cumhur İttifakı ile ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

AK Parti Eski Milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Cumhur İttifakı ile ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Merkez Bankası ve Para Politikası Kurulu'nda görevden alınan isimlere dikkat çeken Ocaktan, “Görünen o ki yönetilemeyen Türkiye’de artık akıl da tümden iflas etmiş durumda… Doğrusu bir iktidarın kendi gidişini hızlandıran böylesi bir çılgınlığa hangi gerekçeyle müracaat ettiğinin akılla ve mantıkla izahı ne yazık ki mümkün değil. Maalesef ‘iktidar aklı’nın işlemediği, makuliyetin buharlaştığı, ekonomik gerçeklerin tersyüz edildiği alaturka yönetim zihniyetinden akıl ve bilimle hareket etmesini beklemek beyhude bir çaba...” diye yazdı.

Cumhur İttifakı'nın devletin bütün imkanları elinde olmasına karşın, iktidar avantajını kaybettiğini savunan Ocaktan, ‘Bak yaklaşıyor yaklaşmakta olan…’ başlıklı yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ama artık şunu biliyoruz, Cumhur İttifakı için veda zamanı yaklaşıyor. Şu an itibariyle anket sonuçları, iktidar için eve dönüş yolculuğunun başladığını net olarak ortaya koymaktadır. Ayrıca zamanında yapılacak bir seçime bile daha 20 ay var. Ülkenin temel sorunlarını çözme konusunda en küçük bir “çözüm iradesi” bile gözükmediğine göre, özellikle ekonomide işler daha da kötüye gidecek demektir. Bu durumda herhalde en doğru cümle ‘iktidar kendi hikayesini bitirmek için koşar adım sona doğru yaklaşıyor’ olması gerekiyor.”

Yazının tamamı için tıklayın!