Polemik & Kulis
09 Şub 2015 16:27 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:02

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Yeni Şafak ve Hükümet'e sert sözler: Bakara Makara diyenle...

Cübbeli Ahmet Hoca, Yeni Şafak'ın sahibi Ahmet Albayrak ve Kur’an-ı Kerim ile dalga geçen Egemen Bağış’ı sert bir şekilde eleştirdi.

İsmailağa cemaati içinde hükümet karşıtı kanat olarak bilinen ve Muhammed Keskin öncülüğünde yayınlanan Marifet Dergisi’nde yayınlanan ‘’Ehli Sünneti Devlet Kurumlarıyla Yıkmak’’ başlıklı yazıda, AKP’ye, Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e ağır eleştiriler yöneltildiği için Yeni Şafak Gazetesi, Cübbeli Ahmet Hoca ve Marifet Dergisi’ni ‘’Paralel’’ olmakla suçlamıştı. Cübbeli Ahmet Hoca ise Facebook’ta yayınlanan sohbet videosunda Yeni Şafak Gazetesi’ne sert bir şekilde cevap verdi.

DÜNYA MENFAATİ İÇİN KONJONKTÜRE UYUYOR

Cübbeli, Yeni Şafak’ın sahibi Albayrak’a şöyle seslendi:

‘’Adam kimi tercih ediyor? Şeyhini tercih etmiyor, Peygamber'ini (SAV) tercih etmiyor, konjonktürü tercih ediyor... Sen daha en ufak bir dünya menfaatinden Allah ve Resulü (SAV) için vazgeçemeyen adamsın’’

HÂLÂ ADAMLA OTURUP KALKANLAR VAR

Cübbeli Ahmet Hoca’nın eleştirileri Albayrak ile sınırlı kalmadı. AKP Milletvekili Egemen Bağış’a da ağır bir şekilde yüklenen Cübbeli, AKP’liler için şunları söyledi:

"Adam Bakara suresine 'Makara' dedi. Hala adamla oturup kalkanlar var. Hala onunla muhabbet edip yüzüne gülenler var." diyen Cübbeli Ahmet Hoca, şunları ifade etti: "Allah beni muhafaza etsin. Samimi söylüyorum, dünya bir araya gelse, acaba bana ne teklif etseler, ne şantaj yapsalar, Bakara suresine 'Makara' diyen bir adamın suratına bakabilir miyim acaba?"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I MI KASTETTİ

Egemen Bağış için ‘’Hala onunla muhabbet edip yüzüne gülenler var’’ diyen Cübbeli Ahmet Hoca, Ocak ayının son günü TÜMSİAD'ın İstanbul'daki 6. Genel Kurulu'ndaki fotoğraf çekimine Bağış’ı da çağıran Erdoğan’ı mı kastetti yorumları yapıldı.

MARİFET DERGİSİ'NDE NE YAZDI

Marifet Derneği'nin yayın organı Marifet Dergisinin, Şubat 2015 sayında Abdülfettah Kevseri imzası ile yer alan "Ehli Sünneti Devlet Kurumlarıyla Yıkmak" başlıklı yazıda Diyanet ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik çok sert eleştiriler yer aldı. Abdülfettah Kevseri, Milli Eğitim Bakanlığı, ilahiyatlar, Diyanet İşleri ortak bir niyetle “Niyet Ettik Allah Rızası İçin Ehl-İ Sünneti Ortadan Kaldırmaya“ anlayışıyla hareket ettiğini iddia ederek "Vatanımızın her tarafını manevi bir yangına çevirmişlerdir" dedi. Bu yazıya Yeni şafak Marifet Grubu'nu "paralelci" ilan ederek yanıt verdi. Yeni şafak İsmailağa Cemaat'inin resmi sitesinden Marifet'in yayınlarının Cemaat'i bağlamamasını da buna dayanak gösterdi.

Abdülfettah Kevseri'nin "Ehli Sünneti Devlet Kurumlarıyla Yıkmak" başlıklı yazısı şöyle:

YANGIN YERİNE ÇEVİRDİLER

(...) Devletin kurumu olan DİB teşkilatı, ehl-i sünneti ortadan kaldırmak için veya yeni bir din anlayışını meydana getirmek için müsteşriklerin, oryantalistlerin ve Kuran ve Sünnet’i akli yaklaşımlarla yorumlayan şahısların etkisi altında kalmıştır. Gerek MEB gerek ilahiyatlar gerekse de Diyanet İşleri ortak bir niyetle “Niyet Ettik Allah Rızası İçin Ehl-İ Sünneti Ortadan Kaldırmaya“ anlayışıyla hareket etmişler (bu görüşten ehl-i sünnet olan kardeşlerimizi tenzih ederiz) vatanımızın her tarafını manevi bir yangına çevirmişlerdir.