Polemik & Kulis
20 Kas 2013 12:27 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:46

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Gülen Cemaati'ne destek

AK Parti ile cemaat arasında bir süredir dersane üzerinden yürüyen tartışmaya Cübbeli Ahmet de katıldı.

AK Parti ile cemaat arasında bir süredir dersane üzerinden yürüyen tartışmaya Cübbeli Ahmet de katıldı. Cübbeli Ahmet, dersane konusunda üstü kapalı bir şekilde cemaate destek verdi.
 
Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Samanyolu Haber'e yaptığı açıklamada, üstü kapalı bir şekilde üniversiteye hazırlık kurslarının kapatılmaması gerektiğini vurguladı. Dershanelerin özellikle Doğu ve Güneydoğu'da gördüğü önemli hizmetlere işaret etti.
 
İŞTE CÜBBELİ'NİN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI
 
 
Çok büyük bir boşluk var özellikle Doğu'da Güneydoğu'da bir nesil kaybolma tehlikesi içinde. Bunlara kim hizmet ediyorsa kim bunları topluyorsa kim bunları cehaletten kurtarıyorsa kim bunları Allah, Peygamber, ana babaya itaat topluma saygı büyüklere saygı küçüğe şefkat öğretiyorsa biz bunlara duacıyız. Bunlara duacı olmak gerekir.
 
'SORMANIN ÇOK ÖNEMİ VAR'
 
Gözetilmesi gereken husus halkımızın rızası istişaresi. çünkü herkes çoluk çocuğuyla uğraşıyor. Medine kurtuldu bir istişareyle. Sormanın çok önemi var. Çoluk çocuğu terbiyeden aciz kaldık. Yardım Allah'tan istiyoruz ama sebepler alemindeyiz. Sebeplere tevessül etmek istiyoruz. Yani aracılar koymamız lazım. Kendimiz ilgilenemiyoruz.
 
'ÇOK TEHLİKE VAR'
 
En büyük dert cehalet. başta bilgisizlik. İlacı da okumak. Çoluk çocukla ilgilenilmesi lazım. Aksi takdirde kaçınılmaz olarak Allah muhafaza kötü huylar kötü alışkanlıklar Doğu'da Güneydoğu'da terör odaklarına yem olma tehlikesi... İstanbul'da büyükşehirlerde uyuşturucu belaları... Çok tehlike var. dolu kayıp çocuk var. bütün bunlar irtibatsızlıktan sokakta kalmalarından oluyor.
 
'ACELECİ OLMAMAK LAZIM'
 
İnsanlar çoluk çocuklarının yetişmesi için faydalı yerlere göndermek güvenilir yerlere göndermek... Lafına lafzına dikkat eden insan olmasına özen gösteriyorlar. Aileler bunda haklıdırlar. Aceleci olmamak lazım. Çünkü kararlar aceleci verilirse zararla oturma tehlikesi var.