Medya
05 Tem 2022 09:17 Son Güncelleme: 05 Tem 2022 09:23

Covid-19'a yakalanan Hande Fırat, belirtileri anlattı! "Katlanılmaz haldeydi..."

Koronavirüs'e yakalanan Hande Fırat, hafif belirtilerin bir gün sürdüğünü, daha sonra belirtilerin ağırlaştığını ifade etti.

Covid-19'u ağır geçiren ve birkaç gündür Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi gördüğünü söyleyen Hürriyet yazarı Hande Fırat, belirtileri, "Görünmez, kocaman bir balta vücudumu âdeta küçük parçalara ayırdı. Kemiklerin acısı katlanılmaz haldeydi. Gece ise evin içinde konuşan insanların sesine uyandım. Evde konuşan insan yoktu. Yüksek ateş halüsinasyona neden olmuştu. Bu durum iki gün sürdü. Şimdi negatife döndüm" diyerek anlattı. 

Fırat, Ankara Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimi Doç. Dr. İhsan Ateş ile yaptığı görüşmeyi de aktardı. Ateş, "Son 2–3 haftadır tüm dünyada artışa geçen ve ülkemizde de artış göstermeye başlayan vakalara bağlı olarak çok düşük oranda da olsa hastane yatışları ve yoğun bakıma gidişlerde artış olacak" dedi. 

Ateş, "Mümkün mertebe maske, mesafe ve hijyene dikkat edelim. Aşılarımızın hatırlatma dozlarını yapalım" önerisinde bulundu ve hatırlatma dozlarının sonbaharda yolda olduğunun altını çizdi. 

Yazının tamamı için tıklayın.