Gündem
05 Haz 2013 23:17 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:12

CNNTÜRK'TE HABERCİLİK SKANDALI!

CNN Türk Başbakan Erdoğan'ın bir hafta önce yapmış olduğu konuşmayı canlı yayınmış gibi yayınlayarak bir habercilik skandalına imza attı.

Medyanın Gezi Parkı skandalları bitmek bilmiyor. Günlerce eylemlere kararta uyguladığı için büyük tepki alan haber kanalları arasında olan CNN Türk akıllara ziyan bir hataya imza attı.

Saynur Tezel’in hazırladığı Günlük’te Gezi Parkı ile ilgili gelişmeler aktarılırken Başbakan Erdoğan’ın canlı yayında açıklama yapıldığı anons edildi ve Erdoğan’ın konuşması ekrana getirildi. Ancak canlı olarak yayınlandığı duyurulan konuşma Başbakan’ın geçen hafta yaptığı ve gerilimi bir hayli tırmandıran eski açıklamasıydı. “Başbakan Erdoğan şu an Afrika’da bir açıklama yapıyor” diyerek ekrana getirilen geçen haftaki konuşma sert tepkilere konu olmuş,gerilimin tırmanmasına neden olmuştu.

Saynur Tezel, Başbakan’ın konuşmasını ekrana getirdikten sonra herhangi bir düzeltme yapmadan araya gitti. Reklam dönüşü bir açıklama yapan deneyimli spiker konuşmanın eski olduğu notunu düşse de CNN Türk’ün düştüğü hatası dikkatlerden kaçmadı.

BİR DÜZELTME DE ŞİRİN PAYZIN'DAN!

Bu görüntüleri görenler Twitter'da "Başbakan Erdoğan geri adım atmıyor Topçu kışlası yapılacakmış" şeklinde twit atarken, Şirin Payzın kendi programında bu yayın için özür dileyerek Başbakan'ın yaptığı açıklamanın daha önce yaptığı bir açıklama olduğunu bunun dikkate alınmamasını istedi