Gündem
03 Tem 2015 14:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:42

CNN'in eski çalışanları otelde çatıştı!

CNN eski çalışanı bir çiftin odasına zorla giren saldırgan, neye uğradığını şaşırdı. Eski muhabir Chuck de Caro'nun saldırgana silahla karşılık vermesiyle çatışma çıktığı bildirildi.

CNN eski çalışanı çiftin ABD’nin New Mexico eyaletinde kaldıkları otel odasına silahlı bir kişi zorla girdi. Ancak, silahlar konusunda oldukça deneyimli olan eski muhabir Chuck de Caro, eşinin gizlice verdiği silahla saldırgana karşılık verince çatışma çıktı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, olay şu şekilde gelişti: Eski muhabir Chuck de Caro’nun eşi Lynne Russell’ı otelin otoparkında taciz etmeye başlayan silahlı kişi, kadını odasına kadar takip edip silah zoruyla içeri girdi. 1983 ile 2001 yılları arasında CNN’de haber bülteni sunucusu olan Russell, olay anında küçük bir el silahını çantasının içine gizlice koyduktan sonra eşine verdi. Çantayı eşine verirken, “Bak bakalım içinde ona verebileceğimiz bir şey var mı” diyerek de silahı ima etti.SALDIRGAN HAYATINI KAYBETTİ

De Caro’nun çantadaki silahı aldığını gören saldırganın ateş etmeye başladığı iddia edildi. Odada yaşanan silahlı çatışmada de Caro üç yerinden kurşunlandı ancak hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi. Saldırgan ise polis tarafından otoparkta bulundu. Pek çok yerinden vurulan saldırgan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.Basında çıkan haberlerde saldırganın "oldukça yanlış bir çifti hedef seçtiği" belirtildi. Zira eski gazeteci olan çiftin silah taşıma izni bulunuyor. Eskiden Yeşil Bereliler üyesi olan de Caro, şimdi ise Pentagon’a danışmanlık yapıyor. Siyah kuşağı bulunan Russell ise özel dedektiflik ve yanı sıra şerif yardımcılığı yapmış.