Medya
26 Nis 2021 08:15 Son Güncelleme: 26 Nis 2021 09:15

CNN Türk'ün 'yapay et' haberi büyük tepki topladı

Cnn Türk'te yayınlanan yapay et ile ilgili haber vatandaşların büyük tepkisini çekti. Haberin görselinde "hayvancılık gezegene zarar veriyor" alt manşetiyle zihinlere yönelik algı operasyonu yapıldığı iddia edildi.

Bill Gates'in yapay et planı hakkındaki açıklamalarının ardından, Tarım ve Orman Bakanlığı adımlar atarken, Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsü’nün de bu konuda çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Son olarak CNN Türk, tepki çeken bir habere imza attı.

CNN Türk tarafından yayınlanan yapay et ile ilgili haberin görselinde "hayvancılık gezegene zarar veriyor" alt manşetiyle zihinlere yönelik algı operasyonu yapıldığı öne sürüldü.

Twitter'da büyük tepkçi çeken haber için "#CnnTürkHaddiniBil" başlığı altında onbinlerce tweet atıldı.

CNN Türk'ün haberinde şu ifadeler yer alıyor:

"'İklim Felaketi Nasıl Önlenir’ adlı yeni kitabının tanıtımı sırasında konuşan dünyanın en zengin insanlarından biri olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates de, küresel ısınmadaki payından dolayı gelişmiş ülkelerin hayvan yetiştiriciliğini bırakıp yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söyledi. Gates’in yapay et ile ilgili önerisi tartışma konusu oldu."