Polemik & Kulis
22 Mar 2020 14:41 Son Güncelleme: 22 Mar 2020 22:48

CNN Türk’ten skandal Coronavirus kararı! Çalışanlar tepki gösterdi!

Ülkemizde de hızla yayınlanan Coronavirus için birçok kurum önlem almaya devam ediyor. Demirören Medya Grubu'nun haber kanalı CNN Türk'ün, haber merkezinde çalışan 16 muhabir ve kameramanın binaya girişleri yasaklandığı iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

CNN Türk haber merkezinde çalışan 16 muhabir ve kameramanın binaya girişlerinin yasaklandığı iddia edildi.

Binanın dışındaki otoparka kurulan konteynerda çalışmaları istenen muhabirlerin tuvalet ve yemekhane gibi ihtiyaçlarını karşılamaları için dahi binaya girişlerine izin verilmediği öne sürüldü.

Sokaklarda haber bulmaları istenen muhabirlere CNN Türk yöneticilerinin "Sizin etkileşim alanınızı kısıtlıyoruz" dedikleri öğrenildi. Demirören Medya Grubu'nun diğer medya kuruluşlarında muhabirlerin sokağa çıkmaları yasaklanırken, CNN Türk’ün seçtiği bu yol muhabirlerin tepkisini çekti.

10 gündür Coronavirus ile mücadele eden Türkiye’de CNN Türk sokakta haber takibi yapan muhabirlerine maske ve dezenfektan spreyi ise daha dün verdiği öğrenildi.

GAZETECİ SERKAN OCAK TEPKİ GÖSTERDİ

Gazeteci Serkan Ocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CNN Türk'e tepki gösterdi.

Ocak, paylaşımında, "Bu barakalar CNN Türk'te çalışan muhabir ve kameramanlar için hazırlanmış. Binaya girmeleri yasaklanmış. Diğer tüm çalışanlar binaya girip çıkabiliyorken kameramanlar ve muhabirlere bu muamele uygun görülmüş. Hıyarlıkta sınır yok nasılsa!!!" ifadelerini kullandı.

BİR TEPKİ DE FOX MUHABİRİNDEN

Fox TV muhabiri Gülşah İnce, CNN Türk'ün coronavirüs kararına kayıtsız kalamadı ve sosyal medya hesabından, "Haber için sokakta koşan, yayınlarınız için tüm zorluklara rağmen cansiperane çalışan muhabir ve kameramanlarınızın binaya girmemesini neden istediniz CNN Türk? Bahçeye bir de kulübe yapılmış meslektaşlarımız için... Kabul edilemez bu tavrı kınıyorum!" sözleriyle tepki gösterdi.

Öte yandan Türkiye Gazeteciler Sendikası da, CNN Türk'ün bu uygulamasını 'Yeter Demirören' hashtag'iyle kınadı.