Polemik & Kulis
14 Eyl 2018 14:03 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:51

CNN Türk'ten flaş transfer! ATV'nin hangi başarılı ismi kadroya katıldı? (Medyaradar/Özel)

Demirören Medya Grubu bünyesinde yayın yapan CNN Türk'ün kadrosuna ATV Haber'den bir isim dahil oldu.

CNN Türk'ten flaş transfer! ATV'nin hangi başarılı ismi kadroya katıldı? (Medyaradar/Özel)
Doğan Grubu’ndan Demirörenlere geçen ve yeni bir yapılanmaya giden CNN Türk, kadrosuna dikkat çeken bir ismi kattı.

ATV Haber'in deneyimli ismi Sena Alkan CNN Türk ile el sıkıştı. Alkan, kanalın Ankara Haber Bürosu'nda diplomasi muhabiri olarak görev yapacak.

Geçtiğimiz günlerde Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı ATV Haber Merkezi'nden Emrullah Erdinç Kanal D kadrosuna, yine Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı A Haber haber müdürü Murat Yancı ve İstihbarat  şefi Kubilay Gülbek CNN Türk kadrosuna katılmıştı. Emrullah Erdinç İstanbul Haber Müdürü, Murat Yancı genel müdür yardımcısı ve Kubilay Gülbek ise haber koordinatörü görevlerine getirilmişti.Sena Alkan kimdir?

5 Ekim 1990 tarihinde Sakarya'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz dili okudu.Ardından İngiltere Cambridge’de ve Bournemouth’da eğitim gören Sena Alkan Aktürk İngiltere’den döndükten sonra AB tarafından finanse edilen ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Özgürlük için Basın projesinin yazım ekibinde yer aldı.

2013 yılında Daily Sabah gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayan Aktürk, evlendikten sonra Ankara’ya taşındı. Aktürk yaklaşık 2 yıldır A haber kanalında diplomasi muhabirliği, Atv kanalında ana haber bülteni için muhabirlik, İngilizce yayın yapan Anews kanalında muhabirlik yapıyordu.

Başarılı gazeteci iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve İtalyanca biliyor.

MEDYARADAR/ÖZEL