Polemik & Kulis
13 Mar 2020 15:13 Son Güncelleme: 13 Mar 2020 15:54

CNN Türk'ten bomba ayrılık! 9 yıldır görevdeydi!

Son zamanlarda boykot haberleriyle gündemden düşmeyen Demirören Grubu’na bağlı CNN Türk kanalından bu kez bir istifa haberi geldi.

CNN Türk'ten bomba ayrılık! 9 yıldır görevdeydi!

Demirören Medya Grubu’nun haber kanalı CNN Türk’ten yine bir ayrılık haberi geldi. Kanalda 9 yıldır Başbakanlık Muhabiri olarak görev yapan Murat Pazarbaşı kurum ile yollarını ayırdı.

Pazarbaşı ayrılığını çalışma arkadaşlarına attığı, " Sevgili dostlar, 2011 yılında başladığım CNN TÜRK maceramın sonuna geldim. Sizlerle çalışma fırsatı bulduğum için şanslıyım. Sizlere veda etmek hiç kolay değil. Kendinize çok iyi bakın. Başarılarınızın daim olmasını dilerim. Hoşçakalın" diyerek duyurdu.

MURAT PAZARBAŞI KİMDİR?

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Marmaris Sabancı Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü burslu kazandı. 2007 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu.Üniversite son sınıfta staj için geldiği Milliyet Gazetesi Ankara Büro’da Başbakanlık Muhabiri olarak göreve başladı. 2008 Mayıs ayından bu yana sürdürdüğü yazılı basındaki çalışma hayatını Eylül 2011’de noktaladı. Kariyerine televizyoncu olarak devam etme kararı alan Pazarbaşı, CNN TÜRK ailesine katılarak, Başbakanlık Muhabirliği görevini üstlendi. Pazarbaşı 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ise Cumhurbaşkanlığı Muhabirliği görevini üstlenmişti.