Televizyon
20 Haz 2019 11:11 Son Güncelleme: 20 Haz 2019 12:24

CNN Türk'ten ayrılmıştı; Hangi deneyimli isim Woman TV ile anlaştı?

Geçtiğimiz yıl sonu Demirören Medya Grubu'na bağlı CNN Türk ile yollarını ayıran deneyimli spor spikeri ve editörünün yeni adresi belli oldu.

CNN Türk'ten ayrılmıştı; Hangi deneyimli isim Woman TV ile anlaştı?

Demirören Grubu’nun Aydın Doğan’dan satın aldığı CNN Türk’ten geçtiğimiz yıl sonu yollarını ayırmak zorunda kalan Emre Tilev, Türkiye'nin tek kadın kanalı Woman TV ile anlaştı.

Deneyimli spor spikeri ve editörü Tilev, Woman TV'de 21 Haziran'dan itibaren yayınlanacak olan "Dünya Kadın Futbol Şampiyonası"nı yorumlayacak.

Bu yıl 8.si düzenlenen  ''Dünya Kadın Futbol Şampiyonası'' Woman TV ekranlarında ünlü spor spikeri Emre Tilev'in sunumuyla 21 haziran cuma günü saat 17:30 da canlı olarak yayınlanacak.

İlki 1991'de düzenlenen dünya futbol kadın şampiyonasına bu yıl Fransa 2. Kez ev sahipliği yapıyor. Woman TV dünya kadın futbol şampiyonasına ekranlarında yer veriyor.

Dört yılda bir düzenlenen şampiyonayı haftanın iki günü çarşamba ve cuma günleri şampiyonanın tüm detayları, maç özetleri, analizleri ve puan durumu 7 Temmuz pazar gününe kadar Emre Tilev’ in yorumuyla Woman TV’de yer alacak.

EMRE TİLEV KİMDİR?

Emre Tilev, 16 Nisan 1971 tarihinde Ankara, Aydınlıkevler'de dünyaya geldi.

Daha çocukken televizyonda gördüğü bir maç anlatımından etkilenen Tilev, kendi kendine alıştırmalar yapmaya başladı. 

İlkokulu babasının asker olmasından dolayı farklı yerlerde okuyan Tilev, Güzelyalı Ortaokulu'nda eğitimini tamamladı. Bu sırada atletizm ile uğraşmaya başladı. 

Lise döneminde de atletizm uğraşını sürdüren Tilev, geçirdiği bir trafik kazası sonrası aktif spor hayatını noktalamak zorunda kaldı. Bu olaydan sonra maç anlatımıyla daha da ilgilemeye başlayan Tilev, gazetecilik veya spikerlik yapmak istediğine karar verdi. 

İzmir İnönü Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi—Gıda Mühendisliği Bölümü'nde okumaya başladı. 

Üniversite yıllarında gazeteci olmak için daha aktif çalışmaya başladı. Yeni kurulan televizyon kanallarında çalışmaya başladı.

Bir süre siyaset-spor-müzik eğlence programları yapan Tilev daha sonra Samsun'da yayın yapan Samsun TV'ye geçti. O dönemde birinci ligde yer alan Samsunspor'un burada maçlarını anlatan, program yapan ve kendi geliştirdiği formatlarda yarışmalar sunan Emre Tilev daha sonra İstanbul'a taşındı. 1994 senesinin Kasım ayında başlayan İstanbul macerasında ilk durak Show TV oldu. 

1995 senesinde Cine 5 televizyonunda Türkiye televizyon tarihinin ilk Formula 1 yarışlarını anlatmaya başladı ve bu tam 3 yıl sürdü.

1996 senesinde Süpersport kurulumunda ve Cine 5 spor yayınları şekillenmesinde yer aldı.

1996 senesinde Efes Pilsen ile Koraç Kupası Belgeselini hazırladı.

1997 senesinde tüm dünya liglerinden maçlar anlattı.

1997 senesinde Japonya'da en iyi Formula 1 anlatıcısı seçildi.

1998 senesinde Fransa Dünya kupasına gitti.

2000 senesinde Avrupa şampiyonasını Türk millî takımı ile yerinden izledi, 45 gün yayın yaptı.

2000 senesinde Galatasaray'ın tüm UEFA kupası yayını yerinden izledi. Show Radyo'ya anlattı.

2004 senesinde ATV KANAL 1 Ciner gruba geçti

2006 senesinde Dünya kupasında yer aldı. Yerinden 45 gün izledi ve maç anlatımları yaptı.

2006 senesinde Kanal D televizyonuna dönüp İlker Yasin ile çalışmaya başladı.

2008 senesinde ve 2009'da Şampiyonlar ligi maçları anlattı.

2009 senesinde D Smart kurulumunda yer aldı.

2011 senesinde Cnn Türk ekranlarında yer almaya başladı ve Türkiye Formula 1 yarışlarını anlattı.

2018 yılının Aralık ayında Cnn Türk ile yolları ayrıldı.