Televizyon
27 Tem 2021 20:56 Son Güncelleme: 27 Tem 2021 20:59

CNN Türk'te çok sert 'Ecevit' tartışması! 'Fırsatçılık yaptı'

CNN Türk ekranlarında Semiha Şahin’in sunduğu CNN Türk Masası programında ‘Ecevit’ tartışması yaşandı.

Eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker ile Optimar Araştırma A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, CNN Türk ekranlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin eski başbakanlarından merhum Bülent Ecevit’le ilgili tartışma yaşadı.

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yapıldığı dönemin ardından Ecevit’in popülaritesinin arttığını vurgulayan Hilmi Daşdemir, ‘’Ecevit fırsatçılık yaparak, erken seçime gitmek istedi’’ dedi.

Masum Türker ise Ecevit'in erken seçim yapmak istemediğini kaydederek Daşdemir'e, ''Bakın bir şey anlatın akla uysun. O tarihleri yaşamış bir kişi olarak anlatayım. O tarihlerde CHP'nin tek başına seçime götürme yeterliliği yok.’' ifadelerini kullandı.

Hilmi Daşdemir de o dönem Necmettin Erbakan'a şeriat iddiaları öne sürülerek, haksızlık yapıldığını iddia etti. Türker ise Erbakan'a haksızlık yapılmadığını kaydederek, Oğuzhan Asiltürk ile Deniz Baykal’ın o dönem kabinede olduğunu anımsattı. Türker, ‘’Bu isimleri getirelim bakalım ne haksızlık yapılmış öğrenelim. Yapmayın oradaki şeyin bozulma nedeni; Ecevit, yurt dışına gidecekken, Başbakan vekaletini Orhan Eyüboğlu’na verdi.’’ dedi.

İşte yaşanan o tartışmanın tamamı: