Televizyon
18 Ağu 2015 09:44 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:49

CNN Türk'te Bakan Çelik’e manipülasyon iması!

Davutoğlu'nun 'koalisyon olmadı' açıklamasından önce "Başbakan çok güzel açıklama yapacak" diyen Bakan Faruk Çelik, piyasayı alt üst etti.

Çalışma Bakan Faruk Çelik’in dün AKP ile MHP arasında yapılan koalisyon görüşmesinin ‘olumlu‘ geçtiğini, ‘güzel‘ açıklamalar yapılacağını söylemesine, CNN Türk programcısı Deniz Bayramoğlu’ndan ‘manipülasyon dokundurması’ geldi.

Çelik, 2 saat 26 dakikalık görüşmenin ardından, “Görüşme olumlu geçti. Başbakanımız çok güzel açıklamalar yapacak” demişti. Oysa kısa süre sonra görüşmenin olumsuz geçtiği açıklanmış ve AKP-MHP koalisyonu mümkün olmamıştı.

Çelik’in sözleri üzerine ABD Doları Türk Lirası karşısında düşüşe geçmiş, ancak resmi açıklamaların ardından yeniden yükselerek günü 2.86’nın da üstünde kapatarak tarihi zirveye çıkmıştı.

Bayramoğlu, bu sabahki ‘Güne Başlarken’ programında dolardaki dalgalanmalara dikkat çekerek, Çelik’in bir nevi manipulasyon yaptığını ima etti. Bayramoğlu,  “Bu başka bir ülkede olsa Sermaye Piyasaları Kurulu inceleme başlatırdı. Ama başka bir ülkede…” dedi.