Gündem
06 Şub 2020 12:59 Son Güncelleme: 06 Şub 2020 14:42

CNN Türk yayınında sözü kesilen eski pilot böyle tepki gösterdi: "Biz sustukça meydanı..."

Eski savaş pilotu Bahadır Altan, CNN Türk yayınına bağlanarak Sabiha Gökçen kazasına ilişkin yaptığı yorum sırasında yayından alındı...

Google Haberlere Abone ol

Demirören Grubu’na bağlı yayın yapan CNN Türk’ün, Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçakla ilgili yaptığı yayına dün akşam Emekli Savaş Pilotu Bahadır Altan telefon bağlantısıyla katıldı.

Altan, “Ülke olarak bir duralım. Biz hâlâ 3. havalimanındayız, hâlâ kanal açıyoruz. Ülke freni patlamış kamyon gibi. Çığ düşen insanları kurtarmaya gidenler yaşamını yitiriyor. Ülke deprem bekliyor İstanbul’u. Buna hazırlanalım bir duralım. Proje üstüne proje üretme yerine biraz aklıselim olmak gerekiyor. Azıcık duralım” diye konuştu.

Ancak CNN Türk sunucusu Semiha Şahin’in Altan’ın sözlerini yarıda kesmesi üzerine Altan yayından alındı.

Sosyal medyada CNN Türk eleştiri odağı olurken gazeteci Metin Yoksu söz konusu videoyla beraber şu mesajı paylaştı:

Eski savaş pilotu ve yıllarca Boeing kullanmış olan Bahadır Altan CNN Türk’te gerçekleri dile getirirken sözü kesilmeye çalışıldı. “Bu ülke freni patlamış kamyon gibi. istanbul’u deprem bekliyor. Bir duralım birazcık aklı selim gerekiyor. ” Ana akım medyanın alışık olmadığı tarz!


Altan da bu mesajı alıntılayarak “Biz sustukça hakikati gizlemekte çıkarı olanlar meydanı boş buluyor. Meslektaşları gerçekleri anlatmalı” ifadelerini kullandı.