Televizyon
20 Kas 2014 12:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:55

CNN sunucusuna 'oral seks' tepkisi

ABD merkezli yayın kuruluşu CNN’de program sunan Don Lemon, cinsel saldırıyla ilgili büyük tepki çeken bir açıklamaya imza attı.

CNN'in sunucusu Don Lemon, Bill Cosby'nin kendisine tecavüz ettiğini öne süren Joan Tarshis'e, "Biliyorsunuz, size saldıran kişiye oral seks yapmamak için yöntemler var" diyerek, "diş kullanımını" kast edince sosyal medyada kanala ve Lemon'a tepki yağdı.

ABD merkezli yayın kuruluşu CNN’de program sunan Don Lemon, cinsel saldırıyla ilgili büyük tepki çeken bir açıklamaya imza attı. Programına konuk ettiği, Bill Cosby’nin kendisine tecavüz ettiğini öne süren Joan Tarshis’e, Lemon, “Biliyorsunuz, size saldıran kişiye oral seks yapmamak için yöntemler var” diyerek, Tarshis’in “cinsel saldırıyı engelleyebileceği” imasında bulundu.

Daily Mail’in haberine göre, Tarshis’in 19 yaşında Cosby’nin kendisine uyuşturucu verdikten sonra uğradığı cinsel saldırı hakkında konuştuğu esnada sunucu, “Biliyorsunuz, istemiyorsanız oral seks yapmamanız için yöntemler var” dedi. Lemon’ın yorumuna şaşıran Tarshis ise, “Uyuşturucu etkisi altındaydım ve dürüst olmak gerekirse bu benim aklımdan bile geçmedi. Keşke geçseydi” yanıtını veriyor. Konu hakkında konuşmaya devam eden sunucunun, “Dişlerinizi silah olarak kullanmaktan bahsediyoruz, değil mi? Isırmak” sözleri üzerine Tarshis rahatsızlığını dile getirdi.
Lemon’ın “cinsel saldırı mağduru olduğu iddia edilen bir kişinin saldırıyı engelleyebileceğini ima ettiğini” söyleyen birçok Twitter kullanıcısı, sunucuya eleştiri mesajları yazdı.