Dünya
09 Eki 2020 08:56 Son Güncelleme: 09 Eki 2020 10:57

CNN muhabirinin Beyaz Saray rakunuyla mücadelesi internette viral oldu

Yayın düzeni bozulan muhabir, daha önce de benzer bir durumla karşılaştığını söyledi.

ABD'de bir muhabirin Beyaz Saray bahçesinde bir rakunla verdiği mücadele renkli görüntülere sahne oldu. Görüntüler sosyal medyada rekor kırdı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Beyaz Saray'da basın mensuplarına zaman zaman zor anlar yaşatan rakunların son hedefi CNN muhabiri Joe Johns oldu.

Kameralara yansıyan görüntülerde canlı yayın için hazırlanan Johns'ın, yakınlarına gelen rakunu savuşturmak için ekip çantasına benzer bir cismi fırlattıktan sonra hayvanı kaçırmaya çalıştığı görüldü.

Bir yandan rakunu uzaklaştırmak için uğraşan Johns, "Kahrolası rakunlar adamım. Tanrım yine! İkinci kez oluyor. Tanrım… Ne zaman yayına çıkacak olsam etrafta rakunlar dolanıyor" dedi.

CNN sunucusu Alisyn Camerota'nın bu videoyu Twitter'da paylaşmasıyla görüntüler internette hızla yayıldı.

Camerota attığı tweet'te "Joe tam bir profesyonel. Sabah programı (New Day) canlı yayınından birkaç saniye önce Joe bir rakun saldırısını savuşturuyor. Çılgın haber döngüsünde başka bir gün" dedi.

Kanalın muhabirlerinden Omar Jimenez ise Batman filmine atıfta bulunarak, "Gecenin koruyucusu. Hak ettiğimiz kahraman. Joe. Johns" diye tweet attı.

Johns'ın tepkisini paylaşanlar arasında yer alan CNN muhabiri Donie O'Sullivan da "Aman Tanrım. Joe Johns'ın bir rakuna kaybolmasını söylemesi bana hayat verdi" ifadesini kullandı.