Dünya
26 Mar 2021 16:31 Son Güncelleme: 26 Mar 2021 16:34

Cinsel istismarla suçlanan Bild Genel Yayın Yönetmeni Reichelt geri döndü!

Almanya'nın en çok satan günlük gazetesi Bild'in Genel Yayın Yönetmeni Julian Reichelt, hakkında çıkan cinsel suiistimal ve zorbalık iddiaları sebebiyle geçici olarak bıraktığı görevine geri döndü.

Almanya'nın en çok satan günlük gazetesi Bild'in Genel Yayın Yönetmeni Julian Reichelt, hakkında öne sürülen kadınlara olumsuz tavır, zorbalık ve cinsel suiistimal iddiaları nedeniyle uzaklaştırıldığı görevine geri döndü.

Yayıncı Axel Springer yaptığı açıklamada, "Bazı medya başlıklarında yer alan söylentilerin aksine, soruşturmada cinsel tacizle veya zorlamaya dair herhangi bir suçlama yoktu ve kanıt da ortaya çıkmadı." ifadelerini kullandı.

GEÇİCİ OLARAK GÖREVİNİ BIRAKTIĞINI DUYURMUŞTU

Reichelt’in görevine geri döndüğü belirtilirken, görevini kadın şefle paylaşacağı ifade edildi. Böylelikle Bild gazetesinin genel yayın yönetmenliğini görevini Alexandra Würzbach ile Julian Reichelt eşit sorumlulukla yürütecek.

Reichelt, 14 Mart'ta hakkında şirket içinde başlatılan soruşturma tamamlanıncaya kadar geçici olarak görevini bıraktığını duyurmuştu.