Gündem
01 Şub 2023 10:24 Son Güncelleme: 01 Şub 2023 10:35

'Cin çıkaran' psikolog mahkemelik oldu

Kadıköy’de home ofis olarak hizmet veren Abdülkadir K. isimli psikoloğun danışanlarına, “Sende kötü enerji var, cin var” diyerek para karşılığı muska yaptığı ve onlarca kişiyi mağdur ettiği iddia edildi. Hakkında soruşturma ve davalar açılan ve tek seans ücreti 550 TL olan psikolog Abdülkadir K., “Ellerinde somut delil yok. Bana hepsinin borcu vardı. Para koparmak istediler” dedi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Maltepe Üniversitesi mezunu, psikolog Abdülkadir K. onlarca danışanıyla davalık oldu. Soruşturma dosyalarına yansıyan ifadelere göre; Abdülkadir K. kendisinin 250 yaşında olduğunu ve Hz. Süleyman’ın soyundan geldiğini söyleyerek danışanlarını etkisi altına aldı. Bazı danışanlarına din üzerinden psikolojik baskı kurdu. Süreç ilerleyince ise çalışanlar durumu yargıya taşıdı.

‘SENDE KÖTÜ ENERJİ, CİN VAR’
Mağdurlardan E.C.S.’nin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikâyet dilekçesinde 2021 yılı Nisan ayı sonundan itibaren Abdülkadir K.’den 6 seans hizmet aldığını belirterek, “Şahıs inançlı-inançsız danışanlarına din ve spiritüel olgular üzerinden psikolojik baskı kuruyor, ‘Sende kötü enerji cin var’ gibi söylemlerle danışanlarına tılsım, büyü, iksir ve muska gibi şeyleri ücreti mukabilinde yapıp satıyor. ‘Işık varlık’ olduğunu iddia ederek, ‘10 kişi seçmek için görevlendirildim. Sende bize katıl. Seni de istiyorlar’ gibi söylemlerde bulunup insanların aklıyla oynuyor. Şahsıma da aynı teklifte bulunmuştur. Bunun karşılığında, ‘İlahi olan tarafından korunacaksın’ gibi söylemlerde bulunuyor” dedi.

‘SANA YAŞLI BİRİNİ AYARLAYAYIM’
“Sürekli danışanlarını birilerine peşkeş çekiyor” diyen mağdur E.C.S. ifadesinin devamında, “Abdülkadir K. ‘genç ve güzelsin. Sana zengin yaşlı birini ayarlayayım’ gibi şahsıma karşı söylemleri olmuştur. Ayrıca ben 26 yaşındayım. Kendisine anlattım şeyler anneme anlatmıştır” ifadeleri kullandı. E.C.S.’nin şikayeti nedeniyle Abdülkadir K. Hakkında sadece 'özel hayatın gizliliği ihlal’ suçundan dava açıldı.

‘BENDEN PARA KOPARMAK İSTİYORLAR’
Abdülkadir K. hakkında yapılan diğer şikayetlerde de benzer ifadeler yer alırken telefonla ulaştığımız Abdülkadir K. iddiaları reddetti. Söz konusu şikayetlerin bir karalama kampanyası olduğunu, 550 TL seans ücreti aldığını öne süren Abdülkadir K., “Şikayetçiler birbirinin yandaşı. Bana iftira atıyorlar. Somut delil yok. Bana borçları vardı. Benden para koparmak istiyorlar. Benim ailemin durumu iyi diye. Böyle bir girişimde bulundular. Hepsi benim eski danışanım. Birbirlerini yönlendirdiler” dedi.