Gündem
08 Şub 2023 09:30 Son Güncelleme: 08 Şub 2023 09:50

Christian Atsu'nun menajeri deprem anlarını anlattı: 20 dakika önce evine geçti

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkisi altında bırakan deprem felaketinde Hatayspor'un Ganalı yıldızı Christian Atsu da enkaz altında kalmıştı.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremde 7.6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan Hatayspor'un Ganalı futbolcusu Christian Atsu'nun menajeri Nana Sechere, tecrübeli futbolcunun depremden 20 dakika önce evine geçtiğini belirterek yaşananları anlattı.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerde de hissedilen depremde Hatayspor'un Ganalı futbolcusu Christian Atsu enkaz altında kalmış, sonrasında ise tecrübeli futbolcunun kurtarıldığı duyurulmuştu. Tecrübeli futbolcunun menajeri Nana Sechere, deprem öncesinde yaşananları anlattı.

"20 dakika önce evine geçmişti"
Mirror'da yer alan habere göre Atsu'nun Londra'daki menajeri Nana Sechere, deprem öncesi anlarını ve Atsu'nun yaşadıklarını anlattı.

Atsu'dan en son Pazar günü gece yarısı haber aldığını belirten Sechere, futbolcunun geç saatlere kadar bir arkadaşının evinde olduğunu ve depremden yalnızca 20 dakika öncesinde kendi evine geçtiğini şu sözlerle belirtti: "Saat yaklaşık 3.30'da kadar bir arkadaşının evindeydi. Kendi evine dönüşü yaklaşık yarım saat sürdü ve 20 dakika sonra deprem meydana geldi. Sabah 5'te bir kulüp yetkilisinden Christian'dan haber alıp almadığımı soran bir telefon alana kadar hiçbir şey bilmiyordum. Bana Christian'ın binasının tamamen yıkıldığını ve ona ulaşamadıklarını söyledi."

Uyanık olduğunu umuyordum
Kulüp yetkililerinin Atsu'ya ulaşmasına yardımcı olmaya çalıştıklarını da aktaran menajer, "Uyanık olduğunu ve depremin o uyurken olmadığını umuyordum. 11 katlı bir binanın dokuzuncu katındaydı. Kulüp yetkilileri onu bulmama yardım etmeye çalışıyorlardı ama bu çok zordu çünkü anlaşılır bir şekilde kendi arkadaşlarını ve ailelerini de bulmaya çalışıyorlardı." dedi.

İlk resmi haber salı günü geldi
Atsu'nun durumu hakkında ilk resmi bilgiyi Salı günü öğrendiğini de dile getiren Sechere, "İngiltere ve Gana'dan Christian'ın güvende olduğuna dair birçok bilgi vardı, ancak aldığım ilk resmi onay Salı sabahı saat 6'da kulüpten geldi." ifadelerini kullandı.

Durumunun iyi olduğunu söylediler
Atsu ile henüz irtibat kuramadığını da söyleyen Sechere, "Bana hastanede olduğunu ve durumunun iyi olduğunu söylediler. Telefonu yok ve hepimiz gibi numaralarını ezbere hatırlamıyor, bu yüzden onunla konuşmak için beklemeye devam etmem gerekiyor." diye konuştu.