Politika
22 Mayıs 2021 22:01 Son Güncelleme: 22 Mayıs 2021 22:05

CHP’nin adayı kim olacak? Kılıçdaroğlu’ndan canlı yayında flaş açıklama!

YouTube yayıncısı Jahrein'in konuğu olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, adaylıkla ilgili açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YouTube yayıncısı Jahrein'in konuğu oldu. Sorulara yanıt veren Kılıçdaroğlu'nun, seçimlerle ilgili konuşurken "ben seçildiğimde" ifadesini kullanması dikkat çekti.Jahrein'in "Gençleri nasıl mutlu etmeyi düşünüyorsunuz sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Gençliği nasıl mutlu edeceğimiz zor bir soru çünkü herkesin mutluluğu için farklı bir çıta var. Ama temel noktalar var. İlk olarak bu gençlik özgürlük istiyor, attığı tweet yüzünden sabah 5'te kapısına polis gelsin istemiyor. Seçildiğim zaman hakaret etmemek kaydıyla her türlü eleştiriyi yapacaklar, ben de o eleştirilerden ders alacağım.

Gençlerin tümüne sözüm; konsol mu, cep telefonu mu elektronik ne alakacaklarsa gençler için kdv, ötv indirimi yapılacak. Üniversitede okuyan gençlerimiz var, bir yılda yurt sorununu çözeceğim."

Kılıçdaroğlu'nun "ben seçildiğimde" ifadesini fark eden izleyiciler "Cumhurbaşkanlığı adayı sinyali mi?" sorusunu sordu. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu "ben partim adına konuşuyorum, bireysel konuşmuyorum" yorumunu yaptı.