Politika
13 Mayıs 2021 14:22 Son Güncelleme: 13 Mayıs 2021 15:24

CHP'li Özkoç'tan Bakan Soylu'ya sert sözler: Muhatabın yarattığın mafyalardır!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sedat Peker'e verdiği yanıtta "Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var." sözleri yanıt Engin Özkoç'tan geldi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e verdiği yanıtta "Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var" ifadelerine ilişkin olarak, "Senin muhatabın yarattığın mafyalardır. Şimdi onlarla savaşıyorsun. Siyasetin saygın isimlerinden bahsederken ağzını yıka"  dedi. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Soylu'nun organize suç örgütü lideri Peker'in kendisini hedef alan iddialarına yanıt verirken muhalefet liderlerini de suçlamasına Twitter'dan yanıt verdi. 

Özkoç, Soylu'nun açıklamasını alıntılayarak, "Senin muhatabın yarattığın mafyalardır. Şimdi onlarla savaşıyorsun. Siyasetin saygın isimlerinden bahsederken ağzını yıka. Sen Genel Başkanı olduğun partiyi bırakıp, makam uğruna başkalarına biat ettin. Bir kere devletinin yanında ol, makamı bırak, çık topluma gerçekleri açıkla!" dedi.