Politika
07 Tem 2023 10:54 Son Güncelleme: 07 Tem 2023 11:11

CHP'den 'Gökşen Anıl Ulukuş' açıklaması! Yalanlama geldi, belgesi ortaya çıktı!

CHP, önceden Zafer Partisi üyesi olan Gökşen Anıl Ulukuş'un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından danışman olarak atanması iddialarını reddetti.

CHP, eski Zafer Partili Gökşen Anıl Ulukuş'un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından danışman olarak atandığına dair haberleri yalanladı. 

CHP, söz konusu açıklamasında 4 Haziran'dan sonra Engin Özkoç, Hacer Foggo ve Özgür Yici dışında şu ana kadar atanan danışman olmadığını kaydetti. 

Twitter'dan duyurmuştu

Gökşen Anıl Ulukuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığına getirildiğini Twitter hesabından ilan etmişti. 

Twitter'dan mesajını paylaşan Ulukuş, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdir ve tensipleriyle, CHP Genel Başkan Danışmanlığı görevine atanmış bulunuyorum." demişti. 

Biyografisinde 'danışman' ifadesi yer alıyor

Ulukuş'un resmi Twitter biyografisinde hâlâ "CHP Genel Başkan Danışmanı" ifadesi yer alıyor. 

Nevşin Mengü: Gökşen Ulukuş'a danışmanlığı imzalı bir şekilde bildirildi

Gazeteci Nevşin Mengü, Ulukuş'un danışmanlığının imzalı bir şekilde kendisine bildirildiğini aktararak, "31 Mayıs'ta Gökşen Anılkuş'a danışmanlığı imzalı bir şekilde bildirildi. Kemal bey'in gelen baskılara dayanamadığı anlaşılıyor. Anlaşılan partide temel sorun bu, önü arkası düşünülmeden aceleyle bazı adımlar atılıyor. Sonra da atılan bu adımların arkasında durulmuyor." yorumunu yaptı. 

Ulukuş: 4 kere sordum

Açıklamalara sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Ulukuş, "Sayın Genel Başkan’a danışmanları görevden alması sonrası en az 4 kere “Ben hâlâ danışman mıyım?” diye sordum. Her seferinde “burada 90 tane danışman vardı, bu karar onlar için. Sen devam et.” cevabını aldım. Kaldı ki ilk açıklamayı yaptığım gün yine konuştuk. Baskılara dayanamamış olabilirsiniz ama her şeyin bir usulü var! “Gerçeği yansıtmıyor” şeklinde itibar zedeleyici bir tavır CHP’ye yakışmıyor. “Kılıçdaroğlu gidici, bir bahaneyle eleştirelim de yeni yönetimde yerimiz olsun.” Zihniyetindeki bazı kişiler beni CHP’li olmamakla itham ettiler. Onlar için ben aşırı sağcı olurken, CHP’nin altı okuyla problemi olanlar CHP’li oluyor. Aşırı sağcılık diye itham ettiğiniz düşünce CHP’nin kurucu iradesidir. Türk Milliyetçisi arkadaşlarıma da sitemim var. CHP’yi Milliyetçilikten uzaklaşmakla suçluyorsunuz. Ancak CHP’de biri “Çok Milliyetçi” olmakla suçlandığında onun meze olmasını seyrediyorsunuz. Son olarak, Atatürk’ün başlattığı Türk Devrimini sürdürme irademiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kalması için olan mücadele azmimiz azalmayacaktır" ifadelerini kullandı.

CHP içinde tartışmalara neden olmuş, Ulukuş tweet'ini silmişti

Ulukuş, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na hakaretler ettiği tweet'ini silmişti. Ulukuş söz konusu tweet'inde Tanrıkulu'na Irak Kürdistan Bölge Yönetimi bayrağıyla ilgili sözleri üzerine "şerefsiz", "namussuz", "terör destekçisi" gibi ağır hakaretler etmişti.

Ulukuş'un siyasi geçmişi

Ulukuş, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile çalışmış bir isim Zafer Partisi’nin kurulmadan önce kullandığı Ayyıldız Hareketi ismi, parti kurulduktan gençlik yapılanmasının ismi olmuştu. Ulukuş, 5 Ekim 2021’e kadar hareketin başkanlığını yürüttü. Daha sonra görevinden istifa eden Ulukuş, Kılıçdaroğlu’yla çalışmaya başladı. Ulukuş, Kılıçdaroğlu’nun ülkücülerle bir araya geldiği etkinliklerde konuşmalar yapmıştı.