Politika
27 Kas 2019 12:29 Son Güncelleme: 27 Kas 2019 12:42

CHP’den flaş Muharrem İnce kararı: "Genel Merkeze çağrılarak..."

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin, parti yönetiminde “çete bulunduğu iddiası” genel merkezde büyük tepki yarattı.

Kılıçdaroğlu’nun davetini beklemeden basın toplantısı düzenleyen İnce’nin bu iddasının parti yönetimi tarafından olayların soğumasından sonra dinleneceği belirtildi.

İnce'nin parti yönetimine dönük eleştirilerin bir bölümünü, yaptıkları 8 dakikalık konuşma sırasında Kılıçdaroğlu'na aktardığı öğrenildi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; bu görüşmede Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye, bu eleştirileri ve iddialarını daha sonra dinleyeceğini söylediği, ancak İnce'nin bu daveti beklemeden basın toplantısı yapmasının partide gerilimi yarattığı da kaydedildi. Parti kaynakları, tartışmanın durulmasından sonra İnce'nin genel merkeze çağrılarak dinleneceğini ve gerekirse iddialarını araştırmak üzere bir komisyon kurulabileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “İnce'nin parti yönetimine dönük bazı kişilerin çeteleştiği yolundaki iddiasını nasıl karşılıyorsunuz” sorusuna, “CHP içinde çete bulunduğunu söylemek gaflettir, bühtandır (kara çalmadır)” yanıtını vermişti.