Politika
03 Kas 2021 12:51 Son Güncelleme: 03 Kas 2021 13:02

CHP'de seçim hazırlığı: Sandık görevlendirmeleri şimdiden tamamlandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, "180 bin sandığın yüzde 90'dan fazlasında, üyelerimiz arasından asil olarak görevlendirmelerimizi yaptık" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, erken seçim tartışmaları gündemdeyken partisinin 180 bin sandığın yüzde 90'ında görevlendirmeleri tamamladığını duyurdu.

Tüm örgütleriyle sahada olan CHP'nin, sandık görevlilerinin büyük bir kısmını bugünden belirlediğini aktaran Salıcı, şunları kaydetti:

"Yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. YSK tarafından bir önceki genel seçimde belirlenen ve oy kullanma işlemi gerçekleştirilen 180 bin sandığın yüzde 90'dan fazlasında üyelerimiz arasından asil olarak görevlendirmelerimizi yaptık. Asil görevlilerin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşın gerekli önlemlerimizi de şimdiden aldık. Bu yüzden sandıkların yüzde 25'inde de yedek görevlendirmeler yapılmış durumda. En kısa sürede tam planlamamızı yaparak hazır hale gelmiş olacağız. CHP, seçimlere şimdiden hazır."