Politika
18 Eyl 2023 16:15 Son Güncelleme: 18 Eyl 2023 16:42

CHP Genel Başkan adayı olan Özgür Özel'den flaş MYK kararı

CHP genel başkan adaylığını açıklamasının sonrasında ilk ziyaretini Karayalçın'a yapan Özgür Özel görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Özel acil bir durum olmadıkça MYK'ya katılmayacağını söyledi.

CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın Ankara'da bir araya geldi. Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen Özel ve Karayalçın, CHP'deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.
İlk açıklamayı yapan Murat Karayalçın, adaylıklarını açıklayan Özgür Özel ve Örsan Öymen'e tebrik mektubu gönderdiğini, Özgür Özel'in kendisini ziyaret ettiğini belirtti.

Karayalçın, "CHP'de yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini, yerel seçimlerin önemini bir sohbet ortamında değerlendirdik. Özel, benim çok sevdiğim, beğendiğim bir parti yöneticimiz. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmaktan memnuniyet duydum" diye konuştu.

'HİÇBİRİMİZİN HOŞUNA GİTMİYOR'

Ziyarette CHP'li vekiller Gökçe Gökçen, Suat Özçağdaş ve Umut Akdoğan'ın kendisine eşlik ettiğini belirtti.

Cuma günü yaptığı açıklamayla CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladığını hatırlatan Özel, Karayalçın ile fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

Gazetecilerin kongrelerde yaşanan kavgaları sorması üzerine Özel, "İzmir, Konya, Karaman Kongrelerinde basına yansıyan tartışmalı durumun hiçbirimizin hoşuna gitmediğini söylemeliyim. Kavgaların kaynağı çarşaf-blok liste tartışmaları oluşturdu. Biz çarşaf liste uygulamasından yanayız. Farklı görüşler olabilir ama bunun kürsüde konuşulup karara bağlanması gerekir. Bunun ötesine geçen görüntüler partimize fayda getirmiyor" yanıtını verdi.

'HİKMET ÇETİN VE ALTAN ÖYMEN'İ DE ZİYARET EDECEĞİM' 

Özel, önümüzdeki süreçte Hikmet Çetin ve Altan Öymen'i de ziyaret edeceğini açıkladı.
Özgür Özel partide işleyen sürece ilişkin de "Merkez Yönetim Kurulu toplantılarına vekaletimi yürüten grup başkanvekili arkadaşlarım katılıyor, katılmaya devam edecekler. Çok özel bir gereklilik ortaya çıkmadıkça ben bundan sonraki süreçte de böyle devam edecek" açıklaması yaptı.