Ekonomi
26 Mayıs 2022 13:38 Son Güncelleme: 26 Mayıs 2022 13:41

Çeşme’de Beach Club fiyatları uçuşa geçti! Sadece giriş ücreti dudak uçuklattı…

İzmir'in en gözde tatil yerlerinden biri olan Çeşme’deki Beach Club giriş ücretleri, sezon açılmamasına rağmen dudak uçuklattı.

İzmir'in en gözde tatil ilçelerinden biri olan Çeşme, bu yıl yine yerli turistin ilk tercihleri arasında yer almaya devam edecek. Çeşme'nin lüks otellerinde konaklamayı tercih etmeyen vatandaşların adresi ise ‘Beach Club’lar olacak. Fakat bu özel alanlara girmek önceki senelere kıyasla bu sezon daha çok el yakacak.

GİRİŞ ÜCRETİ TEPKİ ÇEKTİ

Fiyatları listelenmeye başlayan Beach Club’ların giriş ücretleri adeta dudak uçuklattı. Özellikle yerli turistin yoğunlukta olduğu ilçede, Beach Club’lar hafta içi ve hafta sonu olmak üzere ayrı ayrı fiyatlandırılırken ücretlerin ise 500 TL ile 800 TL arasında değiştiği görüldü.

Yaz sezonunun tam olarak açılmamasına rağmen gündeme gelen fiyatlar sosyal medyada tepkilere neden oldu. Söz konusu fiyat listelerinden birini paylaşan Televizyon Yapımcısı ve Sosyal Medya Uzmanı Tuğrul Yılmaz, “Sadece giriş fiyatları…. İçeri girince daha fazla girebilir” yorumunda bulundu.

 

İÇERİDE MASRAF ARTIYOR

Kişi başı olan bu fiyatlara sadece bir içecek ikram ediliyor. Meşrubat ve yiyecek servisi alındığında ise kişi başı günlük maliyet binlerce lirayı aşabiliyor. Henüz sezonun açılmamasına rağmen gündeme gelen bu fiyatlar büyük tepki çekti.