Gündem
27 Nis 2017 13:20 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:38

Cemil Barlas 'İçinde insan yok!" dedi, Yeni Şafak'tan yanıt geldi: Ruh hastası!

Cemil Barlas, Yeni Şafak gazetesinin yazarları için Salih Tuna'yı ayırdıktan sonra "insan yok içinde" dedi.

Cemil Barlas'ın 1AN Tv'deki bir programda Yeni Şafak gazetesi ile ilgili sözleri tepkilere neden oldu.

Cemil Barlas programda "Bakıyorsun bazı gazetelere, yazarlara oo Tayyipçi mi Tayyipçi, AK Partili mi AK Partili. Ama içine bir giriyorsun onların hiç dışardan göründüğü gibi değil. Mesela Yeni Şafak. Baktığın zaman dersinki full Tayyip Erdoğan taraftarı. İçine bi giriyorsun, Salih Tuna'nın dışında insan yok içinde."ALİ NUR KUTLU'DAN TEPKİ: AK PARTİ'Yİ BÖLECEKLER

Barlas'ın söz konusu ifadesine ilk tepkiler ise Yeni Şafak yazarı Ali Nur Kutlu ve A Haber'de "Sosyal Bilgiler" programını sunan Özlem Özcan'dan geldi. Barlas için "ruh hastası" benzetmesi yapan Kutlu,  "Her gün bu saflardan bir grubu, bir insanı rencide ediyorlar. Dur diyen yok, sus diyen yok. Bu ruh hastası insanları ekrana çıkartan, köşe veren, besleyen, koruyan kim varsa vebal altındadır. Bu dünyada ve ahirette davacıyım" diye yazdı.
ÖZLEM ÖZCAN: İNSAN DEĞİLLER DEDİRTMEM! 

İbrahim Karagül'ü sevmediğini, İsmail Kılıçarslan ile de anlaşamadığını vurgulayan Özlem Özcan da, sosyal medya hesabında "Bu isimlerle aynı düşünmüyorum diye 'insan değiller' dedirtmem. Artık birileri bu kepazeliğe son versin! Gerçekten bu kavganın seviyesi çok çirkin. Ne okuyucu, ne izleyici ne de takipçi bunu hak etmiyor" paylaşımında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'de parlamenter sistemi bitiren "cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi"nin yüzde 48.6 "hayır" oyuna karşılık yüzde 51.4 "evet" oyu ile kabul edildiğinin açıklanmasıyla sona eren halk oylamasına giden süreçte, "Evet" ve "Hayır" kampanyalarına iktidara yakın medyanın ileri sürdüğü "AKP içinde 'gizli hayırcı'lar var" iddiası da damga vurmuştu. Söz konusu iddia kapsamında bazı Yeni Şafak yazarları da "gizli hayırcılık" ile suçlanmıştı. Suçlamaların odağında Aydın Ünal, eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk, İsmail Kılıçarslan ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül yer almıştı.

HAYRETTİN KARAMAN DA VAR

Barlas'ın "İnsan yok içinde" dediği Yeni Şafak'ın köşe yazarları arasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından görüşleri dikkate alınan Prof. Hayrettin Karaman da var.