Medya
15 Mayıs 2021 23:39 Son Güncelleme: 16 Mayıs 2021 00:01

Ünlü ekran yüzünden İHA muhabirine sert tepki! ‘Bu sapık gazeteci bozuntusu…’

Edirne’de İHA muhabiri olarak çalışan Koray Ustabaşı'nın, bir köpeği başından 4 el ateş ederek öldürmesi infial yarattı. CNN Türk’ün ünlü ekran yüzü Cem Seymen de olaya tepki gösterdi.

İhlas Haber Ajansı (İHA) Edirne muhabiri Koray Ustabaşı, bir köpeğe 4 el ateş ederek başından vurdu. Canice katledilen köpeğin görüntüleri, sosyal medyada infial yarattı.

CNN Türk ekranlarında ekonomi ve finans haberlerini sunan ünlü ekran yüzü Cem Seymen de sosyal medya hesabından olaya tepki gösterdi.

Seymen, ‘’Dört kez, tam 4 kez ateş ederek yavrularını emziren köpeği acımadan öldüren bu sapık gazeteci bozuntusu Koray Ustabaşı'nın sözleşmesini fesh etmeyen @ihacomtr suça ortak olur.’’ İfadelerini paylaştı.

Cem Seymen şunları söyledi;

‘’Edirne @ihahaber muhabiri, mesleğin yüz karası bu cani, sapık katili cezalandırın. İhlas Haber Ajansı bu gözü dönmüş psikopatı kadrosunda tutacak mı? @TBMM hayvan hakları yasasını çıkarmıyor, bu cinayetleri cesaretlendiriyor. Toplum vicdanında sen mahkumsun Koray Ustabaşı.

‘’SAPIK GAZETECİ BOZUNTUSU’'

Dört kez, tam 4 kez ateş ederek yavrularını emziren köpeği acımadan öldüren bu sapık gazeteci bozuntusu Koray Ustabaşı'nın sözleşmesini fesh etmeyen @ihacomtr suça ortak olur. Merhametsizliğe sıfır tolerans göstermenizi bekliyoruz. Bir haber ajansı olarak açıklama yapmanız şart!

Bu olayı takip ediyor musunuz? Suç cezasız mı kalacak? @GazetecilerCemi @iletisim @ihacomtr

Yorumları okuyor musun? İnsanlarda hiç güven tesis edememişsin farkında mısın @ihacomtr Bir haber ajansı için çok hazin bir durum. Koray Ustabaşı için açıklama yapmamakta ısrar devam edecek mi? Türkiye’de kol gezen ve sıradanlaştığını bildiğimiz kötülük sizin için de mi standart?

Türkiye'de niye sorunlu hiç bir şey düzelmiyor aksine bir çok şey kötüye gidiyor biliyor musunuz. "Boşver. Birkaç gün bağırır çağırır sonra susarlar nasılsa" mantığı yüzünden. Yöneten erk insanı çok uzun yıllardır önemsemedi bu topraklarda. İnsanlar da bunu önemsemedi. Sorun bu!’’

NE OLMUŞTU?

Edirne'nin Karaağaç Mahallesi'nde bir köpek, gazeteci Koray U. tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.

Edirne'nin Karaağaç Mahallesi'nde bir köpek, gazeteci Koray Ustabaşı tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Köpeği daha sonra çöp konteynerinin içine atan Ustabaşı gözaltına alındı.

Sosyal medyadan açıklama yapan Koray Ustabaşı, kendi köpeği ve çocuğuyla birlikte gezdikleri sırada bisikletteki çocuğuna sokak köpeğinin saldırdığını ifade etti.

Koray Ustabaşı'nın açıklaması şöyle:

"HAVLIYOR DİYE VURARAK KATLETTİ!”

Gazeteci Zülal Kalkandelen ise yaşanan bu durumu sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterdi.

Kalkendelen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Edirne iha ajansı muhabiri Koray Ustabaşı, sokakta havlıyor diye dört yavrusu olan bir sokak köpeğini başından tüfekle vurarak katletti! Yasayı geciktirdiğiniz her gün birçok can vahşice öldürülüyor ve katiller cezasız dolaşıyor! Mustafa Yel, Mustafa Sentop"