Gündem
28 Ara 2015 10:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:16

Cem Küçük'ün şahsi fikri: Rus uçağını Fethullahçı pilotlar düşürdü

Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağının Fethullah Gülen cemaatine mensup pilotlar tarafından vurulduğunu iddia etti

Gazeteci-yazar Cem Küçük, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait Su-24 savaş uçağını Fethullahçı pilotların düşürdüğünü iddia ederek "F16 pilotlarının bir kısmı Fethullahçı, bu resmi raporlarda var. Benim şahsi fikrimi sorarsanız bunun Fethullahçıların işi olduğu kanaatindeyim" dedi.

'BUNU FETHULLAHÇI DÜŞÜRDÜ DİYE NASIL ANLATACAKSINIZ?'

Canik Belediyesi'nin davetlisi olarak geldiği Samsun'daki bir konferansta konuşan Küçük, "F16 pilotlarının bir kısmı Fethullahçı, bu resmi raporlarda var. 50-60 kere sınır ihlali olmuş. Benim şahsi fikrimi sorarsanız bunun Fethullahçıların işi olduğu kanaatindeyim. Fethullahçılar bunu kötü niyetle yaptılar ama bu en azından Rusya'ya Türkiye'nin gücünü göstermesi açısından bir şey oldu. Fethullahçı polislerden, askerlerden biz böyle çok kazık yedik ve önümüzdeki günlerde de çok yeriz gibi geliyor. Bunu dışarıya 'bunu Fethullahçı düşürdü' diye nasıl anlatacaksınız" ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU: UÇAĞIN VURULMASI EMRİNİ BİZZAT BEN VERDİM
 
Ahmet Davutoğlu, Rus uçağının düşürülmesi emrinin bizzat kendisi tarafından verildiğini ifade etmişti.

Davutoğlu konuşmasında "Tüm uyarılarımıza rağmen dikkate almayan uçak, hava kuvvetlerimiz tarafından düşürülmüştür. Yaptığımız toplantılarda ne yapacağımızın emri bizzat TSK'ya benim tarafımdan verilmiştir." şeklinde konuşmuştu.