Medya
11 Oca 2018 15:22 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:56

Cem Küçük'ü çıldırtan iddia: "O aşağılık adam bir yerlerinden..."

Medyanın sivri dilli kalemi Cem Küçük'ün Doğan Grubu ile ilgili aldığı 'yazmama' kararı olay yarattı.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, kin tutan biri olmadığını ifade ederek, Ahmet Hakan dahil tüm Doğan Grubu yazarları hakkında kendisiyle ilgili bir şey yazmadıkları sürece hiçbir şey yazmayacağını duyurdu.

Geçmişte İhlas Holding'de üst düzey yönetici olarak çalışan gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar ise bugün Aydınlık gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında Cem Küçük'ün neden Doğan Grubu yazarları hakkında yazmama kararı aldığını açıkladı.

"Bilgi uzun yıllar yöneticilik yaptığım TGRT-Türkiye Gazetesinin içinden" diyen Sabahattin Önkibar'ın iddiasına göre, İhlas Medya Grubu'nun patronu Mücahit Ören ve TGRT ve Türkiye Gazetesinin CEO’su konumunda olan eşi Aslıhan Ören, Cem Küçük’ü çağırmışlar ve aralarında şu diyalog yaşanmıştı:

“Mücahit Ören: Cem bey bundan böyle Doğan gurubu ile alakalı tek satır yazmayacaksınız.

Cem Küçük: Ama Mücahit bey bizim yaptığımız kutlu bir mücadele.

Mücahit Ören: Siz onların aleyhinde yazdıkça, onlar da bizim üstümüze geliyor.

Cem Küçük: Benim mücadelem şahsi değil, Saray’ın emri ile yapıyorum.

Mücahit Ören: Hayır öyle değil...Net olarak öğrendik bunu...Sadece Doğan Gurubu hakkında değil, hiçbir gazete ve gazeteciye saldırmayacaksın... Zararı bize oluyor. Bu size son ikazımdır. Aksi taktirde sizinle birlikte çalışamayacağız.

Cem Küçük: Emredersiniz, asla yazmayacağım efendim.

CEM KÜÇÜK KÜPLERE BİNDİ

Sabahattin Önkibar'ın bu yazısı Türkiye Gazetesi köşe yazarı Cem Küçük'ü çileden çıkardı. TGRT Haber'de yayınlanan ve Fuat Uğur'la birlikte sundukları Medya Kritik programında konuşan Cem Küçük, "Bize "sarayın talimatıyla hareket ediyorlar"diyenler... bunlar dedikoduyla, uydurma yazılar yazıyorlar. İki kişinin kendi arasında konuştuğunu sen nereden bileceksin?"Bir kaynağım" diyorlar ama kaynak falan yok, o aşağılık adam bir yerlerinden uydurup uydurup yazıyor bunları" dedi.

İŞTE CEM KÜÇÜK'ÜN O SÖZLERİ: