Medya Günlüğü
08 Mayıs 2020 12:55 Son Güncelleme: 08 Mayıs 2020 13:06

Cem Küçük'ten normalleşme tepkisi! "Üniversite sınavları ertelensin, AVM'ler 1 Haziran'da açılsın"

Gazeteci Cem Küçük, korona sonrası normalleşme süreci için verilen kararları değerlendirdi ve "Üniversite sınavları ertelensin, AVM'ler 1 Haziran'da açılsın" dedi.

Cem Küçük'ten normalleşme tepkisi! "Üniversite sınavları ertelensin, AVM'ler 1 Haziran'da açılsın"

Hükümetin başından beri korona sürecini çok iyi yürüttüğünü söyleyen gazeteci Cem Küçük, AVM'ler ve üniversite sınavları için verilen kararın ise doğru olmadığını belirtti. "AVM'lerin açılışı 1 Haziran'a ertelense iyi olmaz mı? " diye soran Küçük, üniversite sınavının ise 25-26 Temmuz'da yapılmasının en iyi seçenek olduğunu belirtti.

Küçük, "Hem AVM'lerin açılması hem de üniversite sınavları konusunda makul olanları yazdım. Karar elbette hükûmetimizin..." dedi.

İşte Cem Küçük'ün ilgili yazısı:

Üniversite sınavları ertelensin, AVM'ler 1 Haziran'da açılsın

Koronavirüsün hayatımızı nasıl etkilediği herkesin malumu. Virüsle yatıp virüsle kalkıyoruz. Hükûmetimiz başından beri süreci çok iyi yönetti. Bunun meyveleri de alınıyor. Belli bir periyottan sonra gevşemenin de olması lazım.
11 Mayıs'tan başlayarak berberler, kuaförler açılacak. Dükkânlar yavaş yavaş normale dönecek. Buraya kadar tamam ama bazı şeylerde acaba acele edilmese mi diye düşünüyorum. AVM'lerin açılması bunlardan biri.
Yeme içme, kafe ve restoranlar açılmayacak ancak insanlar hâliyle AVM'lere girip çıkacak. Bu esnada yakın temas kaçınılmaz... AVM'lerin açılışı 1 Haziran'a ertelense iyi olmaz mı? Bayram arifesi diye insanlar alışveriş yapmak isteyeceklerdir. Bu son derece normal. Ancak Türkiye neredeyse kusursuz götürdüğü koronayla mücadeleyi heba etmemeli. AVM açılışları aceleye gelmemeli. İnsan yığılmasını önlemek için 1 Haziran iyi tercihtir...
Diğer bir konu üniversite sınavları... Sınavların ilk tarihi 20-21 Haziran'dı. Covid-19 çıkınca 25-26 Temmuz'a ertelendi. Sonra yeniden 27-28 Haziran'a alındı. Gençler sınava 80 gün var diye bilirken süre bir anda 50 güne indi. Öğrencilerin tamamı bundan şikâyetçi ve moralleri bozuk. Hepsi ne yapacaklarını bilemez durumdalar.
Üniversite sınavının 25-26 Temmuz'da yapılması en iyi seçenektir. Sosyal medya platformlarında öğrenciler bana göre haklı olarak temennilerini dile getiriyorlar. ÖSYM bu konuda sessiz kalmamalı ve inisiyatif alarak sınavları geri çekmeli.
Hem AVM'lerin açılması hem de üniversite sınavları konusunda makul olanları yazdım. Karar elbette hükûmetimizin...