Medya Günlüğü
18 Mar 2020 17:02 Son Güncelleme: 18 Mar 2020 17:19

Cem Küçük'ten Fahrettin Koca için Kadir Savun benzetmesi

Cem Küçük, BBC muhabirine verdiği nezaket dolu cevabı takdir toplayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı Türk sinemasının efsane isimlerinden Kadir Savun'a benzetti.

Google Haberlere Abone ol
Cem Küçük'ten Fahrettin Koca için Kadir Savun benzetmesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile mücadele kapsamında geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenledi.Vatandaşları almaları gerek tedbirler konusunda uyaran Bakan Koca, toplantı sonrasında bir gazeteciye verdiği cevapla takdir topladı.

'KUSURA BAKMA KIZIM'

Bakan Koca'ya kendilerine mikrofon dağıtılmadığı için sitemde bulunan gazeteci, sert bir üslupla "Bundan sonra mikrofon dağıtabilirseniz eğer gazetecilere böyle atlamak zorunda kalmayız" ifadelerini kullandı.

Koca ise gülümseyerek ve sakinliğini koruyarak 'Kusura bakma kızım' dedi.

Koca'nın yanıtı sosyal medyada gündem olurken, çok sayıda kullanıcı Bakan Koca'ya destek verdi.

Herkesin takdirini kazanan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cem Küçük'ün de yazısına konu oldu. Küçük, Koca'yı Türk sinemasının efsane isimlerinden Kadir Savun'a benzetti. 

Îşte o yazı: 

Amcama 3 Ekim 2019’da akciğer teşhisi konmuştu. Zonguldak’ta her ne kadar hastane imkânları olsa da Ankara ya da İstanbul gibi olmuyor. O zamana kadar hiçbir tanışıklığım olmayan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’yı aradım. Sağ olsun o babacan tavırla hemen yardımcı oldu. Ankara yakın olduğu için Bilkent Şehir Hastanesi’ne nakletti amcamı.

Doktorlar ellerinden geleni yaptı. Zaman zaman ziyarete gittiğimde aynı hastanede Anadolu’nun belli yerlerinden gelen onlarca hastanın tedavi edildiğine -hem de muazzam şartlarda- şahit oldum. Fahrettin Bey birçok hastayla da kendi ilgileniyordu. Arayıp soruyordu. Avrupa’da birçok hastane görmüş biri olarak Bilkent Şehir Hastanesi’nin yanından bile geçemezler. Ne kadar gururlansak azdır. Koronavirüs ortaya çıkınca Fahrettin Koca’nın nasıl babacan ve konuya hâkim bir bakan olduğunu gördüm. Şimdi bütün Türkiye gördü. Aynı zamanda hep sempatik, asla kızmayan ve moral veren bir doktor.

BBC muhabirine bile cevap verirken bana, “Onun kusuruna bakma bey” diyen Türk sinemasının efsane karakteri Kadir Savun’u hatırlattı. Fahrettin Bey'in benim bu sözlerime de ihtiyacı yok. Zaten hepimiz şahidiz... Bu vesileyle Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, yardımcısı Doktor Burak Aktaş’a ve Bilkent Şehir Hastanesi Onkoloji Bölümü doktorlarına amcamın hastalığı sırasında gösterdikleri ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyorum.