Politika
16 Tem 2023 11:03 Son Güncelleme: 16 Tem 2023 11:08

Cem Boyner'den, Levent Gültekin'in iddiasına yalanlama: "Kendisi ile tanışmıyorum bile"

Boyner Holding'in sahibi Cem Boyner, Levent Gültekin'in 'Cumhurbaşkanı adayı' açıklamasını yalanladı. Gültekin ise yaptığı açıklamada, "Cem Bey ile telefonda konuştuk, yanlış anlaşılmaları giderdik" ifadelerini kullandı.

İş insanı Cem Boyner, gazeteci Levent Gültekin'in “Beni Cumhurbaşkanı adayı yapmak istedi” şeklindeki açıklamasını yalanladı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Boyner'in Levent Gültekin'i yalanladığını söyledi. Altaylı, kendisiyle konuştuğu Boyner’in “Levent Gültekin ile tanışmıyorum bile" dediğini aktardı.

Kişisel kanalından yayın yapan Altaylı, Boyner'in, "Levent Gültekin'le hayatımda hiç konuşmadım, karşı karşıya gelmedim. Kendisi ile tanışmıyorum bile" dediğini söyledi.

Gültekin ise Twitter hesabından bir açıklama yaparak, "Cem Bey ile telefonda konuştuk, yanlış anlaşılmaları giderdik. Bu kişisel konunun bu kadar tartışılması anlamsız" dedi.


GÜLTEKİN NE SÖYLEMİŞTİ?

Levent Gültekin 2018'de cumhurbaşkanı adayı olmuştu.

Gültekin katıldığı bir programda o sürece dair yaptığı değerlendirmede, "Gaza geldim. Başta Prof. Dr. Üstün Ergüder olmak üzere pek çok akademisyen, eski siyasetçi, Cem Boyner başta olmak üzere bazı işadamları, aklınıza gelebilecek 40-50 kişi ‘Aday ol. Sen girersen muhafazakâr mahalleden en az 2-3 puan oy alırsın. Seçim 2. tura kalır. Bir şans olur’ dediler. Çocuk gibi onların gazına geldim ve ‘adayım’ dedim. Dediğim anda hepsi toz oldu. Çok haklısınız. Bu büyük hataydı ama egodan değil, onların gazıyla oldu. En büyük hatamdır" ifadelerini kullanmıştı.