Çatı Katı Aşk aşk değil ihanet dizisi…Kaç bölümlük ömrü kaldı?

Çatı Katı Aşk, aşka düşmeye meyilli 4 ana karakterin ve onların arkasında sıralanmış, durum komedisi yaratmakla mükellef yan karakterlerin hikayesi…

Çatı Katı Aşk’ın ilk bölümüne bir kritik yazmıştım. Yaz dizileri içinde en beğendiğim bu olmuştu, aslında hiçbirini sevmemiş ama bu diziyi Gençliğim Eyvah, Bay Yanlış ya da Sen Çal Kapımı’ya göre daha sevimli daha izlenebilir bulmuştum.

Diziyi izlemeye devam ettim. Televizyondan değil ama Youtube’dan çünkü reklamlar katlanılacak gibi değil, üstelik sıkıcı anları hızlıca geçmek mümkünken neden saatlerce ekran başında çakılıp kalayım. Şunu da yazayım; dizinin bütün bölümleri Youtube’a yüklü ama ne hikmetse 2. Bölümden sonra ülkemizden izlenmesine izin verilmiyor. Bu sorunu da VPN kullanarak aştım ama saçma geldi!

Çatı Katı Aşk, aşka düşmeye meyilli 4 ana karakterin ve onların arkasında sıralanmış, durum komedisi yaratmakla mükellef yan karakterlerin hikayesi… Bu da diğer yaz dizileri gibi yalandan beslenen bir öyküye sahip. Henüz tanışmış iki genç, bir çatı katını kiralamak için evliymiş numarası yapıyor ve olaylar gelişiyor.

Masum aşklar mı yoksa Aşk-ı Memnu İhanetleri mi?

Son bölümü izlerken aslında o kadar da masum bir hikaye izlemediğimizi fark ettim. Evet, seyirci daha en başından çatı katını kiralayan bu iki gencin evli olmadığını, aralarında bir cinsel çekim dahi olmadığını biliyor. O yüzden mantıcıda çalışan kiracı kıza, ev sahibinin oğlunun hayran bakışlar atması ya da kiracılardan erkek olanının evin sahibinin kızının peşinde dolanması, kızın da istemem yan cebime koy halleri seyirciye batmıyor ama bu sahte evlilik bilgisine sahip olmadığımızı düşündüğünüzde ortada Aşk-ı Memnu’yu aratmayan bir ev içi ihanet sarmalı çıkıyor.

Senaristlerin amacı bu mudur, bilmiyorum ama Aşk-ı Memnu’dakine benzer bir ihanet dramasını bir yaz dizisinin içine ancak böyle zerk edebilir ve seyirciye fark ettirmeden yutturabilirsiniz. Bu açıdan bakınca başarılı ancak her lafın başında namusuyla övünen bir ailenin genç bireylerinin yaşadıkları tuhaf çünkü onlar diziyi seyredenlerin aksine hoşlandıkları kişinin evli olduğunu sanıyor ve buna rağmen yaptıkları şeyden vazgeçmiyorlar.

Ne diyebilirim ki? Tuhaf bir aroma… Bir yandan namusuna leke sürülecek diye ödü patlayan modern muhafazakar bir aile, öte yandan evli olduğunu sandıkları insanlarla flört etmeye çalışan çocukları… Hele 5. Bölümde bir görücü vakası var ki, kaldı mı öyle şeyler dedirtiyor.

Çatı Katı Aşk, Yeşilçam filmlerinin tadını bize geri getirme iddiasındaki masum bir yaz dizisi ama evde yaşlı bir büyüğünüz varsa, ona çatı katındaki çiftin gerçekten evli olduğunu söyleyerek diziyi izletin. Epey küfürlü bir seyir olacağına eminim!

Bu arada yeni başlayan diziler arasında en düşük reytingleri alan Çatı Katı Aşk’ın birkaç bölüm sonra final yaparak yerini başka bir diziye bırakacağını düşünüyorum. Yayınlayan kanalın tutmayan diziler konusundaki sabıkası da bana bunu düşündürüyorum. Bakalım, Çatı Katı Aşk’ın kaç bölümlük ömrü kaldı?