Polemik & Kulis
25 Haz 2014 17:37 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:21

Çatı adayı İhsanoğlu'nun basın danışmanlığını hangi başarılı gazeteci yürütecek? (Medyaradar/Özel)

MHP ve CHP'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda üzerinde uzlaştığı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim sürecinde çalışacağı kampanya ekibi belli oldu.

Çatı adayı İhsanoğlu'nun basın danışmanlığını hangi başarılı gazeteci yürütecek? (Medyaradar/Özel)
İhsanoğlu’nun basın koordinasyon ofisini başarılı haberci ve ekran yüzü Özlem Gürses ile televizyoncu Mete Belovacıklı yürütecek.

Muhalefetin çatı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim kampanyasına hızlı başladı. İhsanoğlu’nun ilk işi basın koordinasyon ofisini kurmak oldu. Ekibin başına ünlü televizyon habercisi Özlem Gürses getirildi. Süreç boyunca İhsanoğlu’nun Başdanışman ve Asistanlığını Gürses yürütecek.
Yarın ihsanoğlu için yoğun birgün olcak. İhsanoğlu ile Özlem Gürses Başkent’te yoğun bir görüşme trafiği yaşayacak. Önce siyasi partilerin liderleri ile ardandan da TOBB, Barolar Birliği, KESK, TMMOB’yi ziyaret edecekler.

PEKİ, ÖZLEM GÜRSES KİMDİR?
18 Ağustos 1970'te Ankara'da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Ted Ankara Koleji'nde tamamladı. Ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'ne girmeye hak kazandı. Aynı bölümde yüksek şeref öğrencisi ve bölüm birincisi olarak ODTÜ Mimarlık Bölümü’ne yatay geçiş yaptı.

ATV Haber Merkezi’nde muhabir olarak başladığı medya kariyerine Star’da Gece Hattı ve Kırmızı Koltuk’la devam etti.  Bu süre içinde pek çok siyasetçi, bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanları’yla özel röportajlar yaptı, muhabirlik yıllarında ise sayısız özel haber yaptı. 1998 - 1999 yılları arasında Star TV'de hafta içi her gece ve hafta sonu gece yarısı 12'den sonra 'Gece Hattı' adlı programını sundu.

Ufuk Güldemir’in kurduğu Habertürk TV’de 20. Saat, 13 Ajansı, Bildiğin Gibi Değil, Burası Haftasonu, Habertürk Gündem programlarını hazırladı ve sundu.

Kanal 1 Ana Haber’in hem haber müdür yardımcısı hem de ekran yüzüydü. Ratinglerde 90-100 Aralığında devraldığı Ana Haber Bülteni’ni ilk 20 arasına yükseltti.  Aynı kanalda Özlem Gürses’le Bakış ve Şahane Çocuklar programlarının yapımcısı ve editörüydü.

Skytürk’te Özlem Gürses’le Çizgi Dışı programında pek çok saygın ve ünlü ismi konuk olarak ağırladı.

TV8’de ve Habertürk TV’de Vivet Kanetti Uluç ve Ayşe Böhürler ile birlikte sunduğu 3YÜZ’ün özgün format yaratıcısı ve editörüydü.  TV8’de ayrıca gazeteci Mustafa Karaalioğlu ile beraber “Her Pazar Açıkça” tartışma programını hazırladı ve sundu.

NTV’de yayımlanan “Mimarlık ve Yaşam” kuşağının da yaratıcısı ve ekran yüzüydü.

DİALOG Anlatım ve İletişim Okulu’nda “Haber Yazımı ve Spikerlik” ile “TV Program Yapımcılığı” derslerini, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde“Röportaj Teknikleri” derslerini verdi. Özlem Gürses, son dönemde kurum ve profesyonel yöneticilere medya ilişkileri konusunda koçluk yapmaktadır. Ayrıca Medya İlişkileri Eğitimi ve Etkili İletişim Teknikleri konularında ders vermeye devam etmektedir.

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Santralistanbul’un Basın ve Halkla İlişkiler Ofisi'ni de yönetti. 

MEDYARADAR/ÖZEL