Gündem
28 Kas 2012 11:48 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:26

ÇARŞI GRUBU ''VAN ÜŞÜYOR'' DEDİ; HEM CEZA, HEM ÖDÜL GELDİ!

Beşiktaş'ın ünlü taraftar grubu Çarşı, 2012 Yılı Empati Ödülü'ne layık görüldü.

ÇARŞI GRUBU ''VAN ÜŞÜYOR'' DEDİ; HEM CEZA, HEM ÖDÜL GELDİ!

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin 2012 Yılı Empati Ödülü, Beşiktaş’ın Çarşı Grubu’na verildi. “Van Üşüyor” sloganıyla depremzedelere dikkat çekmek isteyen siyah-beyazlılar, Fenerbahçe derbisinde kaşkolları tribünlerden sahaya doğru atmış ve gündem yaratmıştı.
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Tuncay Ergene, bireylerin birbirini anlama çabasını ortaya koyan çalışma ve uygulamaların ödüllendirilmesi, toplumsal yaşam kalitesinin daha sağlıklı ve hoşgörülü ilişkilerle geliştirilmesi amacıyla bu yıl dördüncüsü verilen ”2012 Yılı Empati Ödülü”ne Beşiktaş Çarşı Taraftar Grubu’nun layık görüldüğünü bildirdi.
Ergene, il trafik kodu 65 olan Van için lig maçının 65. dakikasında üstlerini çıkararak soğukla mücadele eden depremzedelerin durumuna dikkat çeken Beşiktaş Çarşı Taraftar Grubu’nun, ”Van üşüyor” sloganıyla ortaya koyduğu bu empatik davranışla herkesin içini ısıttığını ifade etti.
Taraftar grubunun ”Futbol asla sadece futbol değildir” farkındalığında bir tribün fenomeni olarak takımlarının ve insanlığın yanında olmaya devam ettiğini belirten Ergene,  ”Onlarla özdeşleşen ’Beşiktaş çarşı...karşı’ sloganını tersine çevirircesine, ’Beşiktaş Çarşı Empatiye Değil Karşı’ duruşuyla Van depremi mağdurlarının ve bizlerin içini ısıttılar” ifadesini kullandı.
Bu arada İnönü Stadı’ndaki mücadelede yapılan bu hareket, karşılaşmanın temsilcisi tarafından rapor edilmiş, Beşiktaş 20 bin TL para cezasıyla karşı karşıya kalmıştı.