Gündem
07 Ağu 2022 00:05 Son Güncelleme: 07 Ağu 2022 00:12

Canlı yayındaki kavga gündeme oturdu: tv100 yönetiminden Cemal Enginyurt'a kınama!

tv100'de yayınlanan Gündeme Dair programına konuk olan DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında sert bir tartışma yaşandı. Enginyurt, stüdyoda tartışma sınırlarını aşarak Latif Şimşek'e şiddete varan eylemlerde bulundu. tv100 yönetimi, Enginyurt'un bu davranışını şiddetle kınadığını açıkladı.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Gazeteci Latif Şimşek, Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş ve Siyaset Bilimci Doğan Çağlar; Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

İKİLİ ARASINDA SERT TARTIŞMA

Programa konuk olan DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında sert bir tartışma yaşandı. Enginyurt, stüdyoda tartışma sınırlarını aşarak Latif Şimşek'e şiddeti varan eylemlerde bulundu.

Yaşanan olay sonrası programa ara vermek zorunda kalındı. tv100 yönetimi, olayın hemen ardından Cemal Enginyurt'un bu davranışını şiddetle kınadığını açıkladı.

''ŞİDDETLE KINIYORLAR, KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLİYORLAR''

Aranın ardından moderatör Pınar Ardor, istenmeyen olayla ilgili tv100 yönetiminin açıklamasını aktardı. Ardor, şunları söyledi;

"tv100 yönetimi, değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Necat Gülseven, Genel Yayın Yönetmenimiz Alican Değer, Programlar Müdürümüz Bülent Yılmaz ve kanal yöneticilerimiz, bütün ekip arkadaşlarımız olayı şiddetle kınıyorlar, kamuoyundan özür diliyorlar."

 

YARKADAŞ: AYIPLIYORUM, PROTESTO EDİYORUM, KINIYORUM

Ardor'un ardından söz alan programın bir diğer konuğu Barış Yarkadaş, ''DP Milletvekili Cemal Enginyurt’un durup dururken tartışma çıkarmasına, Latif Şimşek’e yönelik müdahalesini en başta ayıplıyorum, protesto ediyorum, kınıyorum ve bir milletvekiline hiç yakıştıramıyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

''UMARIM PİŞMAN OLMUŞTUR''

Doğan Çağlar ise ''Latif Şimşek çok nazik, değerli ve naif bir adam. Latif Bey’e çok ayıp oldu. Cemal Bey’e hiç yakıştıramadım. Cemal Bey inşallah kendini sorgular, umarım buradan çıktıktan sonra pişman olmuştur diye düşünüyorum.'' dedi