Televizyon
08 Eyl 2015 12:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:52

Canlı yayında ağız bantlı terör protestosu!

Gazeteciler, terörü canlıyayında böyle protesto etti!

Erzurum'da yerel yayın yapan Kanal 25 Televizyonunun Genel Yayın Yönetmeni Naci Ergen'in sunduğu 'Biz bize Erzurum' programına katılanlar, PKK terör örgütünün Dağlıca'da yaptığı saldırıyı ağızlarını siyah bantla kapatarak protesto etti.

Kanal 25 TV'de dün canlı yayını başlatan gazeteci Naci Ergen, yeni yayın dönemine neşeli ve güzel bir programla çıkmak istediklerini, ancak yaşanan terör olayları nedeniyle değişikliğe gittiklerini bildirdi.  Naci Ergen, şunları söyledi:

"Tam milli sevinci yaşarken gelen acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Yine bir terör saldırısı yine çok şehidimiz ve yaralı var. Son günlerde artan terör olayları Türk halkını derinden yaralıyor ve artık neşeli uyanamaz olduk. Huzursuz bir ortam olmaya başladı. Bunun sonunda yine analar, babalar ve kardeşler ağlamaya devam ediyor. Bugün stüdyodaki konuklarımızla beraber bir süre ağzımıza siyah bant çekerek terörü kınayacağız. Bizimle beraber stüdyonun görünmez kahramanları kameramanlarda bant taktı. Türkiye'nin başı sağolsun. Görev yapan askerlerimize yönelik hain terör saldırısını lanetliyorum. Dağlıca'daki menfur saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum."

Açıklamanın ardından Naci Ergen ile birlikte programa konuk olarak katılan Dursun Ali Akkoç ve Alper Bıyıklı ağızlarını siyah bantla kapattılar. Yaklaşık 3 dakika hiç konuşulmadı. Ardından bantlar çıkarıldı ve program başladı.