Candan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme! O isim itirafçı oldu

'Suç örgütüne üye olma' iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve geçtiğimiz günlerde cezaevinde anoreksiyaya yakalanarak 37 kiloya kadar düşünce serbest kalan Nihal Candan’ın yer aldığı soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Çete lideri olduğu iddia edilen polislik mesleğinden ihraç edilen Onur Apaydın, Cumhuriyet Başsavcılığı ve mahkemeye etkin pişmanlık içeren dilekçesini sundu.

Candan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme! O isim itirafçı oldu - Sayfa 1

Resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satarak güven kazanan suç örgütünün, bu yöntemle araç talepleri aldığı ve para toplayarak birçok kişiyi dolandırdıkları ortaya çıktığı iddiasıyla suç örgütü çetesine operasyon düzenlenmişti.

111
Candan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme! O isim itirafçı oldu - Sayfa 2

Bu soruşturma kapsamında çete lideri olduğu iddia edilen Onur Apaydın ile bağlantıları olduğu belirtilen sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşler tutuklanmıştı.

211
Candan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme! O isim itirafçı oldu - Sayfa 3

MAHKEMEYE GÖNDERDİ
Halk TV'den Müslim Sarıyar'ın haberine göre; Fenomen kardeşlerden 'anoreksiya'ya yakalanan Nihal Candan aşırı zayıfladığı için geçtiğimiz günlerde tahliye edildi.

311
Candan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme! O isim itirafçı oldu - Sayfa 4

Bu soruşturmayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çete lideri olduğu iddiasıyla iki soruşturmada tutuklu bulunan Onur Apaydın, etkin pişmanlık içeren yazdığı bir mektubu dilekçe olarak Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve yargılandığı mahkemeye gönderdi.

411