Politika
20 Nis 2021 11:38 Son Güncelleme: 20 Nis 2021 22:12

Canan Kaftancıoğlu'nun paylaşımı olay oldu! Bakan Gül ve Selçuk tepki gösterdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "128 milyar dolar nerede?" paylaşımında Bodrum'da sahile cansız bedeni vuran Aylan bebeğin fotoğrafını kullanması gündem yarattı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından tartışma yaratan bir paylaşıma imza attı.

Kaftancıoğlu, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Avrupa'ya gitmek isterken bindikleri tekne batan ve 2 Eylül 2015 tarihinde cansız bedeni Bodrum'da sahile vuran Aylan Kurdi bebeğin fotoğrafını kullandı.

Kaftancıoğlu'nun paylaşımının altına gelen yorumlarda Kaftancıoğlu, vicdansızlıkla eleştirildi.

Tepki gösterenler arasında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da vardı.

"KİRLİ SİYASETE ALET ETTİ"
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek..." sözleriyle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur. Yapmayın Yazıktır, ayıptır, günahtır." dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise "Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış. Siyaset bu değil, insanlık hiç değil." dedi.