Magazin
23 Tem 2018 14:14 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:46

Canan Hoşgör’ü uyutup parasını çalanlar her şeyi itiraf etti!

Canan Hoşgör’e uyku ilacı vererek yüklü miktarda parasını çaldığı iddia edilen şahıs ifade verdi

Canan Hoşgör’ü uyutup parasını çalanlar her şeyi itiraf etti!
Yönetmen Hamdi Alkan'ın eski eşi oyuncu Canan Hoşgör, 25 Haziran 2018'de banka hesabındaki 182 bin 76 doları başka bir bankaya yatırmak üzere çektikten sonra arkadaşı Ayşe C.'nin evine gitti. Burada içeceğine uyku ilacı atıldığını ve parasının çalındığını iddia eden Hoşgör, savcılığa başvurdu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayşe C., Barış E. ve Ali E. hakkında soruşturma başlattı. Barış E. ve Ali E. gözaltına alındı.

Ayşe E.'nin yanında yaklaşık 2-3 yıldır şoför olarak çalıştığını söyleyen Barış E., “Ayşe Hanım ‘bir evrak işim var bana yardımcı olur musun, ama bunu kimse bilmeyecek. Canan Hoşgör'ün aracında bir çanta içinden evrakı değiştireceksin' dedi. Ben de, ‘bu işi yapamam, denetimli serbestliğim var bu iş beni aşar' dedim. Mahalleden arkadaşım Ali E.'yi tavsiye ettim” dedi.

UYKU İLACI KATMIŞLAR

Ali E'nin kuryeyle Ayşe C.'nin adresine uyku hapı yolladığını ve Ayşe C.'nin ilacı Canan Hoşgör'ün içkisine kattığını söyleyen Barış E., bulundukları mekanda haptan etkilenen Canan Hoşgör'ün kardeşiyle eve gitmesi üzerine sonuç alamadıklarını anlattı.

‘ARABANIN KAPISI AÇIK, EVRAKI ALSIN'

Ayşe C.'nın isteği üzerine Ali E.'den tekrar uyku hapı daha aldığını söyleyen Barış E., “Ofise gittim. Hapı Ayşe Hanım’a verdim. O esnada Canan Hanım geldi. Ben oradan ayrıldım. Yarım saat sonra Canan hanım Whatsapp üzerinden mesaj atarak, ‘Canan'ın arabasının kapısı açık, arkadaşın Ali evrakı oradan alsın' dedi. Ben kapıda bekleyen aracın resimlerini çekerek Ali'ye attım. Ali araca gitti ancak Ayşe Hanım’ın bahsettiği evrakı bulamadı. Ali de oradan ayrıldı” dedi.

‘YÜZÜNÜ SOLUK GÖRDÜM'

5-6 saat sonra Ayşe C.'nin kendisini aradığını söyleyen Barış E., “Çekmeköy’deki evine çağırdı. Canan Hanım ile oraya gideceğini söyledi. Canan Hanım’ı durgun, yüzü soluk, gözlerinin etrafı morarmış, çökmüş gibi bir halde gördüm. Kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Sabah Ayşe Hanım aradı. ‘O iş tamam eve gelebilir misin' dedi. Hırsızlık olayına karışmadım” dedi.

‘OLAYI İHBAR ETTİM'

Ayşe C.'nin Barış E. üzerinden kendisine ulaştığını söyleyen Ali E. ise, çantadan bir evrak çalmasını istediğini ancak bu teklifi kabul etmediğini, hırsızlık olayını öğrendikten sonra da Canan Alkan'ı arayarak olayı ihbar ettiğini söyledi.

1 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirilen Ali E. ve Barış E. savcılıktaki sorgularının ardından “Beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma” suçunu işledikleri iddiası ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Mahkeme, şüpheli Ali E.'yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Diğer şüpheli Barış E. ise sevk edildiği suçtan tutuklandı. Öte yandan şüpheli Ayşe C. ise halen aranıyor.