Gündem
26 Ara 2016 16:27 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:18

Çanakkale'de Bülend Engin rüzgarı!

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, işinin erbabı bir yatırım aşığı başkana emanet...

Son aylarda köprü ile yatırım atağına geçen Çanakkale oda başkanı ile de adından söz ettiriyor. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, henüz yeni başkanlık koltuğuna oturmasına rağmen bölgeye ivme kazandırmak için kolları sıvadı. Engin, esasen tam bir işkolik. Hayat felsefesini ‘Çalışmak, çalışmak, çalışmak’ olarak belirleyen Engin, en büyük hobisinin ve en sevdiği sporun yine ‘çalışmak’ olduğunu söyledi.

“İş yaşamıma üretim dünyasında başladım, orada da devam ediyorum. Üretmek benim için kariyer değil, yaşam biçimi” diyen Bülend Engin, şöyle devam etti: "Hayatım üretim mutfağında geçiyor. Yaşamımda en vazgeçilmez lezzet, ülkemize yeni bir üretim tesisi kazandırmaktır.”

Kısıtlı bütçe merkezi yatırım
Çanakkale’de ileriye doğru atılan her adımı destekleyen, adeta bu kentle yatıp kalkan, seçileli kısa süre olmasına rağmen Çanakkale Yat limanı, çarşı, kruvaziyer iskelesi gibi Projeler yanı sıra kısıtlı bütçesiyle gerçekleştirdiği iş ve kongre merkezi yatırımlarıyla dikkatleri üstüne topluyor.