Gündem
12 Mayıs 2021 21:51 Son Güncelleme: 12 Mayıs 2021 22:02

Çakıcı'nın oğlundan Ali Babacan’a cevap! ‘Siz tehdit edilecek adam bile değilsiniz’

Alaattin Çakıcı’nın oğlu Ali Çakıcı, Babacan’ın sözlerine yanıt verdi.

Alaattin Çakıcı’nın oğlu Ali Çakıcı babasının danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yönelik açıklamalarda bulundu.

Ali Çakıcı’nın açıklamasında şunları ifade etti:

“Sayın Ali Babacan, Cumhuriyet gazetesindeki açıklamanızı okudum. “Bizi kimse korkutamaz diyorsunuz”. Siz ve sizin gibi muhalefette olan parti mensupları, hep bir ağızdan zikrettiğiniz “hükümet ve küçük ortağı”, siz ne Devlet başkanımızın ne de Sayın Genel başkanımızın hassas yerlerindeki kılı bile olamazsınız.

Siz kendinizi ne zannediyorsunuz?

Arkanıza aldığınız devlet düşmanı basın mensupları, Türk düşmanları ve özelikle bir elli beşlik Kemal ile iktidara zarar vermek adına sürekli babama mafya demektesiniz. Siz de Halk Tv’de aynı şeyleri zırvaladınız. Siz tehdit edilecek adam bile değilsiniz, mevcut yasal hiçbir siyasi kimliğiniz yok, Anayasa’da herhangi bir güvence altına alınmış bir dokunulmazlığınız mı var?

Bu sözlerimi sol basın hemen tehdit olarak algılıyor.

Batı ve şer ittifakının liderleri!.. ‘’Neden dürüstçe PKK sempatizanıyız, bu ülkenin bölünmesine tarafız ve Amerika’nın uşağıyız’’ diyemiyorsunuz? Eğer biraz siz de ahlak kırıntısı kaldıysa bunları dürüstçe dile getiriniz. Ama maalesef hainin fikri ne ise zikri de odur!

Hadi oradan terbiye kurallarımızı zorlamayınız!

Türkiye’nin Girit’ten başlayıp Dedeağaça kadar çevrildiğini bilmiyor musunuz?

Türkiye’nin bölünmesi için Anadolu’nun kuzey doğu Ermenistan sınırdan başlayıp, kuzey Irak, kuzey Suriye ve Doğu Akdeniz’de bu devletin bölünmesi için çaba gösteren yerli işbirlikçiler ve sizin gibi vatana ihanet edenler, hep bir ağız olmuş konuşuyorsunuz, buna ne hakkınız var ki devletin bekası için mücadele eden Cumhur İttifakı'na sürekli iftira atmaktasınız.

Dünya, bir pandemi krizi ile karşı karşıya kalmışken ve ülkemiz de bunun külfeti ile mücadele ederken, bu insanlık krizini bile politikaya alet ediyorsunuz.

Beyinlerinizi, kalbinizi ve kulaklarınızı teslim ettiğiniz şeytani düşüncelerden ve üst akıla olan teslimiyetinizden bir an önce vazgeçiniz.

İsterseniz babama dil uzatınız ya da babama belden aşağıya konuşunuz, o zaman sizin adamlığınız da görmüş oluruz.

Aziz Türk milletimize, Sayın Devlet Başkanımıza ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye saygılarımla arz ederim.”